Hlavní navigace

Směšně levný tablet Chuwi VX 8 nabídne solidní hardware

11. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Chuwi
Tablet Chuwi VX8 stojí v Číně pod 100 dolarů a přesto nabízí velmi solidní hardware. Je vybaven čtyřjádrovým procesorem, osmipalcovým displejem s tenkým rámečkem okolo a operačním systémem Android

Tablet Chuwi VX8 stojí v Číně pod 100 dolarů a přesto nabízí velmi solidní hardware. Je vybaven čtyřjádrovým procesorem, osmipalcovým displejem s tenkým rámečkem okolo a operačním systémem Android.

Konečná cena by neměla překročit 85 dolarů. Za pár babek je k mání tablet s 1 GB operační paměti RAM, čtyřjádrový procesor MediaTek MT8127, 8 GB paměti pro aplikace a data a dvě kamery s rozlišením 2 a 3 megapixely. Integrovaná baterie disponuje kapacitou 4000 mAh. Jen pro srovnání, když přišel v roce 2012 na trh první Nexus, byl vybaven displejem o velikosti sedm palců s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 1 GB operační paměti RAM a čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,3 GHz a 8 GB místa pro aplikace... Vidíte nějakou podobnost?

Oba tablety jsou hardwarově srovnatelné, ale první Nexus 7 se stále prodává za 119 dolarů. Navíc pouze na Ebay a použitý. Pokud vás to stále nepřesvědčilo, potom by vás mohlo zajímat, že Chuwi umí kromě Wi-Fi také NFC, Bluetooth 4.0 a podporuje i HDMI/OTG přehrávání. Verze Androidu je 4.4 KitKat, tedy ta nejnovější... Otázkou tak už jen zůstává, jak se výrobci podařilo stlačit cenu tabletu tak nízko. Stojí za tím masově vyráběné komponenty nebo nedostatečně zaplacený personál?