Hlavní navigace

Smiř se s tím, Apple: Dle nového průzkumu uživatelé počítačů zbožňují Samsung

20. 9. 2023

Sdílet

 Autor: Samsung
Z nového průzkumu vyplynulo mimo jiné to, že uživatelé stále upřednostňují stolní počítače před notebooky.

Apple se dlouhodobě těší nejvyšší míře loajality svých příznivců a spokojenosti zákazníků. Už to však neplatí tak jednoznačně. V nedávném průzkumu se společnosti v hodnocení nejlepší uživatelské zkušenosti na počítači (best computer experience) vyrovnal Samsung.

Využíváte služby sjednocené komunikace poskytované v cloudu?

Podle studie společnosti ACSI nazvané Household Appliance and Electronics Study 2022–2023 se společnosti Samsung a Apple dostaly na totožné skóre 83 bodů ze 100. Průzkum byl založen na rozhovorech se 14 069 náhodně vybranými zákazníky, kteří byli osloveni e-mailem v období od července 2022 do června 2023.

To však neznamená, že by většina uživatelů svůj počítač kritizovala. I nejhůře umístěné Lenovo dosáhlo na stobodové stupnici 78 bodů.

ACSI se spotřebitelů také ptala, zda dávají přednost stolním počítačům, notebookům nebo tabletům. Jejich preference i tentokrát směřovaly ke stolním počítačům, a to dokonce výrazněji než v roce 2022: stolní počítače získaly 84 bodů ze 100, oproti notebookům s indexem spokojenosti 80 bodů. Tablety zaostaly na 76 bodech.

Chcete dostávat do mailu týdenní přehled článků z Computerworldu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

Na otázku, co je pro ně u počítače nejdůležitější, odpovídali zákazníci, že preferují to, co mohou vidět nebo slyšet. Nejvyšší hodnocení, 85, získal design, a to jak z hlediska velikosti, tak vizuální přitažlivosti. Grafika a kvalita zvuku se shodně umístily na třetím místě spolu s dostupností softwaru a aplikací.

webcast

Zajímavé je, že na rychlosti počítače záleželo méně, než by se mohlo zdát. Rychlost procesoru byla někde uprostřed zájmu zákazníků. A to nejhorší, co s vlastnictvím stolního počítače souvisí? Prý komunikace se zákaznickými centry, dle všeho při řešení požadavků zákaznické podpory. S tím se asi dá souhlasit.

V Česku už Samsung bohužel počítače neprodává. 

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?