Hlavní navigace

Snadné zálohování a funkce obnovy virtuálního prostředí nabízí nejnovější vmProtect

14. 9. 2011

Sdílet

Produkt vmProtect 6, jež nabízí rychlé a snadno ovladatelné zálohování a řešení disaster recovery pro virtualizované prostředí VMware, uvedl v Česku Acronis.

Novinka byla vytvořena přímo pro servery VMware vSphere (v4.0, 4.1 nebo novější) využívající ESX nebo ESXi hypervizory. Podle výrobce poskytuje snadno instalovatelný a spravovatelný nástroj, který bez potřeby instalace agentů nabízí rychlé zálohování a obnovu jejich VMware virtuálního prostředí.

vmProtect 6 dokáže obnovit virtuální stroj přímo ze záložního image souboru bez nutnosti provádět plnou obnovu, takže reálné doby obnovy mohou být i kratší než 1 minuta.

Produkt může být instalován jako virtuální zařízení, což eliminuje potřebu nákupu dalšího hardwaru a minimalizuje paměťové nároky a nároky na správu. Webové uživatelské rozhraní umožňuje vzdálenou správu, třeba i prostřednictvím smartphonu.

Novinka nabízí zálohování jak na úrovni image i souborů, což umožňuje uživatelům obnovovat přesně ta data, která potřebují. Granulární povaha umožňuje vybrat pro zálohování jednotlivé diskové oddíly, pro další urychlení mohou uživatelé po analýze vyjmout nepoužívané bloky, nebo vyloučit určité soubory nebo adresáře a vyřadit tak ze zálohování například dočasné nebo stránkovací soubory.

skoleni

Zdarma je zahrnuta i deduplikace a komprese dat, což dále redukuje  čas nutný pro zálohování a obnovu a snižuje také náklady na storage. Pro zvýšenou bezpečnost mohou být zálohy šifrovány použitím standardního 256bitového AES algoritmu.

Cena začíná na 10 000 Kč na CPU včetně neomezené migrace z fyzického do virtuálního prostředí (P2V).