Hlavní navigace

Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy

14. 7. 2020

Sdílet

 Autor: @ Depositphotos
Přesun a sjednocení dat mezi jednotlivými cloudovými službami je drahé. Google Cloud chce toto omezit pomocí rozšíření již fungující služby BigQuery.

Multicloud je populární, celá řada velkých, středních i malých firem se nespokojí s jedním jediným cloudem, ale využívá jich hned několik najednou pro různé služby. Přesun dat mezi nimi je přesto nutný, ovšem zbytečně náročný a složitý a tím pádem i nákladný.

Služba BigQuery Omni v rámci Google Cloudu má zákazníkům umožnit tyto přesuny výrazně zjednodušit, a to u všech hlavních cloudových platforem. V první fázi bude umět zpracovávat data z AWS, později od dalších poskytovatelů jako Microsoft Azure.

„Multicloud je problematický v tom, že se data přirozeně oddělují na jednotlivé cloudy, jenže analytika vyžaduje jejich přesun a sjednocování podle potřeby. BigQuery Omni tento problém řeší tak, že zákazníkům umožňuje analyzovat data nehledě na to, na kterém cloudu přesně jsou; v první fázi půjde o Google Cloud, AWS a posléze také Microsoft Azure,“ sdělil Debanjan Saha, hlavní manažer datové analytiky v Googlu, během nedávné tiskové konference.

cyber23

Pro datové analytiky představuje přesun dat zbytečnou a nákladnou práci, která stojí nemalou výpočetní sílu, a tudíž peníze.

BigQuery Omni je založeno na SQL a staví na platforme Anthos od Google Cloudu; ta slouží ke správě Kubernetes workloadů napříč on-premises a cloudových prostředích.