Hlavní navigace

Snímky z Windows 9 odhalují asistenční službu Cortana

18. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Jon Phillips - IDG
Hned na několika obrázcích operačního systému Windows 9 je k vidění digitální asistent Cortana, kterého dosud mohli používat jen uživatelé telefonů s Windows Phone.

Německá stránka WinFuture, která stojí za zveřejněním již několika snímků a videí z připravovaných Windows 9, nyní přišla s dalšími obrázky. Na nich je ve Windows 9 Technical Preview k vidění základní verze osobní asistenční služby Cortana.

Rozhraní nástroje je v této rané verzi Windows 9 velmi jednoduché, ovšem snímky ukazují několik možností upomínek pro čas, osoby i lokaci.

Podle serveru The Verge bude implementace Cortany ve Windows 9 Technical Preview nekompletní. Je prý ale jisté, že z funkcí známých z verze pro Windows Phone budou ve Windows 9 určitě nástroje Storage Sense a WiFi Sense. První z této dvojice sleduje, jaké soubory ukládáte na disku, a pomáhá v jejich lepší organizaci, čímž předchází zaplnění úložiště. WiFi Sense zase usnadňuje automatické připojení k sítím Wi-Fi.

Cortana by se mohla stát jedním z taháků další verze Windows. Microsoft by tak svým zákazníkům nabídl něco, co jiné operační systémy nyní nabídnout nemohou. Po neúspěchu Windows 8 má Microsoft našlápnuto správným směrem.