Hlavní navigace

Solární nabíječky s gorilou testovány v Afghánistánu

15. 12. 2009

Sdílet

 Autor:
Bojovými podmínkami si prošly powerbanka PowerGorilla a nabíječka SolarGorilla, které dokázaly v poušti dobíjet notebook a další zařízení.

Společnost Sunnysoft vyslala společně s českou misí profesionálních vojáků z Prostějova do Afghánistánu také dva své energetické výrobky. Cílem bylo vyzkoušet chování a výdrž záložního zdroje pro notebooky, PowerGorilly, a také solární nabíječky SolarGorilly v náročných podmínkách. A velmi blízko testování opravdu probíhaly boje s hnutím Taliban.

Podle Sunnysoftu byly testy úspěšné, zařízení prý dokázala bez ztráty kapacity efektivně nabíjet přístroje jako notebooky, mp3 přehrávač nebo komunikátory.

„Kvůli nebezpečí přepadů povstalců Tálibánu zde byly všechny přesuny realizovány v bojových vrtulnících. Zde díky otevřeným střelištím kulometů nebyla rozhodně nouze o otřesy, vibrace a zvířený pouštní prach. Solární přístroje vydržely bez úhony i bojové manévry vrtulníků, když se náš stroj dostal do situace, kterou pilot vyhodnotil nebezpečí palby ze země a zahájil sérii ostrých úhybných manévrů, doprovázených vystřelováním klamných cílů,“ komentuje Petr Blahuš, který celý test zařízení Powertravelleru prováděl. Kromě speciálních jednotek z Prostějova měla nabíječky k dispozici i 4. brigáda rychlého nasazení Armády České republiky.

Nabití zcela vybité PowerGorilly ze zásuvky trvalo podle různých okolních podmínek mezi 4,5-5 hodinami. Takto dobitá PowerGorilla pak vydržela opakovaně zásobovat „outdoorový“ notebook Dell 630 Latitude 19,5 V, použitý pro testování, téměř 2 hodiny 45 minut. V průběhu testu na něm běžela čtyři otevřená okna s internetem nebo outlookovou poštou. Navíc byl prohlížen film na DVD nebo se na něm upravovaly fotografie v Photoshopu. Pokud se na notebooku jen psalo v textovém editoru nebo pracovalo v Excelu, dokázala ho PowerGorilla popohánět více jak čtyři hodiny.

V případě netbooku Asus EEE se pak při opakovaných zkouškách a při stejném zatížení docílilo výsledků ještě lepších: Při otevřených čtyřech internetových oknech a pouštění filmu z DVD nebo uloženého na harddisku šlapal notebook více jak tři hodiny. Po vybití záložního zdroje ukazoval stav jeho baterie ještě 50 procent a při pokračujícím stejném zatížení „zhasl“ netbook teprve po dalších osmdesáti minutách. A to ještě přitom stačila PowerGorilla nabít i mp3 přehrávač od Sony. V obou případech byly jak notebook Dell, tak netbook Asus EEE při zahájení zkoušek zcela vybité. Během dne dobíjela SolarGorilla záložní zdroj a při silném pouštním slunci rychle dosahovala hodnot uváděných v technické specifikaci zařízení. Dobíjení probíhalo bez problémů jak v základním táboře, tak i při přesunech, kdy byla SolarGorilla připevněna na batohu.

SunnySoft Gorilla

SunnySoft Gorilla

Cloud22

SunnySoft Gorilla

SunnySoft Gorilla