Hlavní navigace

Sony Ericsson uvádí příští generaci mini telefonů řady Xperia

8. 5. 2011

Sdílet

Společnost Sony Ericsson představuje po úspěchu dosavadních mini telefonů dvě novinky v portfoliu smartphonů řady Xperia – výkonnější a co do funkčnosti bohatší modely Xperia mini a Xperia mini pro.

Obě novinky nabídnou 1GHz Qualcomm Snapdragon procesor a platformu Android ve verzi Gingerbread 2.3. Upoutat mají nejen atraktivním provedením, ale také spojením zobrazení Mobile BRAVIA Engine díky technologii od společnosti Sony a možností zaznamenávat video v HD rozlišení (720p).

Přinášet zábavný a multimediální obsah budou na velkém 3“ multi-touch displeji z minerálního skla, jež je odolné proti poškrábání, a díky možnosti výběru z více než 150 000 aplikací dostupných v Android Marketu. Jednou z nejnovějších funkcí je i integrace sociální sítě Facebook, která zajišťuje přímé propojení této sociální sítě s obsahem mobilního telefonu.

soutez_casestudy

Model Xperia mini pro navíc disponuje optimalizovanou výsuvnou klávesnicí s mnoha chytrými funkcemi, které byly poprvé využity u telefonu Xperia pro. Psaní zpráv se stává rychlejším díky užitečné funkci pro odesílání zpráv, s níž není třeba pokaždé samostatně otevírat aplikaci určenou pro jednotlivý typ zprávy. Klávesnice pak automaticky spouští režim predikativního vkládání textu pokaždé, když se telefon vysune. K rychlému přístupu ke správě dokumentů a vyřizování e-mailů kdekoli na cestách nabízí Xperia mini pro předinstalované programy Office Suite a antivirový software McAfee.

Sony Ericsson Xperia mini pro a Xperia mini s HD bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Kompletní specifikace obou modelů naleznete na webu výrobce.

Byl pro vás článek přínosný?