Hlavní navigace

Sony Ericsson Xperia ray a Xperia active a SE txt

22. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Sony Ericsson představila nové smartphony Xperia se systémem Android 2.3 Gingerbread a příslušenství Smart Extras.

Na veletrhu CommunicAsia 2011 představil dnes Sony Ericsson dva nové telefony Xperia ray, Xperia active a Sony Ericsson txt, které rozšíří portfolio chytrých telefonů řady Xperia, dále již oznámený model Sony Ericsson txt a příslušenství Smart Extras.

Uživatele, kteří upřednostňují atraktivní design a opravdu tenký telefon, by měl oslovit model Xperia ray, který je pouhých 9,4 mm tenký, má kovový rám a velký 3,3“ dotykový kapacitní displej. Tento telefon nabízí platformu Android 2.3 Gingerbread, 1Ghz procesor, displej s technologií Sony Mobile Bravia Engine pro lepší podání grafiky a 8,1 megapixelový fotoaparát se snímačem Exmor R pro mobilní telefony. Xperia ray bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Xperia ray

Xperia ray


Pro příznivce aktivního životního stylu přináší Xperia active spojení kompaktního designu a řady inovativních funkcí, včetně 3“ displeje, výkonného 1Ghz procesoru a pětimegapixelového fotoaparátu. Telefon je navíc odolný proti prachu i vodě a umožňuje ovládat i mokrý displej. I tento model má nejnovější OS Android 2.3 a je navržen pro uživatelské rozhraní ve čtyřech rozích, které nabízí přednastavené sportovní aplikace určené pro snadné sledování dosažených sportovních výkonů. Mezi ně patří například integrovaná GPS, barometr či kompas v kombinaci s měřením tepové frekvence přímo displeji (díky bezdrátové síťové technologii ANT+) či aplikace iMapMyFitness, která sleduje cvičení den za dnem. Xperia active bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Xperia active


Sony Ericsson také představil Sony Ericsson txt, nový telefon, jehož funkce jsou inspirovány telefony řady Xperia, avšak za dostupnější cenu. Sony Ericsson txt je zábavní telefon pro snadné zasílání zpráv nejen na cestách. Tento nový model s 2,6“ displejem má QWERTY klávesnici a speciální zkratku SMS pro pohodlné zasílání zpráv. Pro příznivce sítě Facebook a Twitter disponuje Sony Ericsson txt speciální aplikací Přátelé, která umožňuje sledovat aktualizace profilů až pěti vybraných přátel. Sony Ericsson txt bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Sony Ericsson txt

top100


Sony Ericsson také oznámil dostupnost prvního herního chytrého telefonu s certifikací PlayStation Xperia Play na třech nových trzích v Asii ve třetím čtvrtletí – v Indonésii, Malajsii a Thajsku. V Austrálii, Indii a Singapuru byl tento telefon již uveden na trh. S více než 100 tituly, které jsou nyní k dispozici na Xperia PLAY, nabízí tento telefon neustále se rozšiřující nabídku software. Nové tituly jsou rozšířeny například o Minecraft, jednu z historicky nejrychleji rostoucích frančízových her a Tom Clancy’s Rainbow 6 Shadow Vanguard od společnosti Gameloft.


Sony Ericsson také představil dvě nová příslušenství z řady Smart Extras – multimediální kolébku LiveDock a LiveSound hi-fi sluchátka.

LiveDock přináší uživatelům možnost snadno integrovat Sony Ericsson smartphone do jejich domova. Pouhým připojením chytrého telefonu smartphone k dokovací stanici budou mít uživatelé možnost snadno spouštět aplikace z Android Market a zároveň nabít svůj telefon. LiveDock bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

LiveSound bude dostupný na vybraných trzích přímo jako součást balení telefonu Xperia ray. LiveSound poskytuje uživatelům lepší zvukový zážitek v kombinaci s neotřelým designem. Sluchátka také umožňují vzdálený přístup k aplikacím z telefonu přes speciální tlačítka LiveKey. LiveSound bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Uživatelé telefonů Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia X10, Xperia X8 a Xperia neo v Americe, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu navíc získávají přístup k aplikaci „Music Unlimited“ od Qriocity na Android Market. Tato digitální hudební služba na bázi cloudu umožňuje milovníkům hudby přístup kdykoli a kdekoli ke streamingu hudby v katalogu s více než sedmi miliony skladeb od současných předních producentů hudby.