Hlavní navigace

Sony Ericsson Z1 na videu

2. 12. 2010

Sdílet

„PlayStation“ mobil Sony Ericsson Z1 nebude zřejmě přímo přehrávat hry pro PS, nabídne však displej s velmi vysokým rozlišením a Android verze 2.3.

Sony Ericsson pomalu neoficiálně pouští další informace o svém chystaném „PlayStation“ smartphonu. Jeho pravděpodobné označení je Z1, v jeho názvu nebude slovo „PlayStation“ (i když tohle označení mí asi ještě nějakou chvíli neoficiálně zůstane) a bude pravděpodobně patřit do rodiny telefonů Xperia, což je již značka s dobrou pověstí (kromě nešťastné Xperie X2). Na telefonu také nepůjde hrát hry určené pro PlayStation, alespoň ne přímo bez použítí emulátoru jako je například PSX4Droid.

Telefon vzhledově připomíná Sony Ericsson Vivaz Pro, je ale mnohem větší s displejem 3,7“-4,1“, rozlišení by nemělo být standardní 800x480, ale ještě mnohem vyšší, takové, které se bude blížit rozlišení iPhone 4 („Retina“). Klávesnice je však zcela jiná místo standardní qwerty obsahuje herní ovládací tlačítka.

Potvrzené je, že pohánět Z1 bude 1GHz procesor Qualcomm (Snapdragon), operační paměť RAM bude 512 MB, ROM 1 GB, úložná kapacita bude rozšířitelná microSD kartou. Operační systém nadcházející Android 2.3 (Gingerbread).

Podle nepotvrzených informací by se měl Z1 objevit na trhu v únoru příštího roku za cenu kolem 10000 korun. Další údaje by nicméně měly být známy 9. prosince, kdy údajně dojde k oficiálnímu představení novinky společností Sony Ericsson. Ještě před tím se můžete podívat na jedno, video, na kterém je Z1 údajně zobrazena, nicméně vzhledem ke kvalitě záznamu těžko říci.

 

Více fotografií zde.

skoleni

 

Sony Ericsson Z1