Hlavní navigace

Sony nabízí přenosné baterie pro smartphony

6. 12. 2011

Sdílet

 Autor: Sony
Společnost Sony představuje ultra přenosné nabíječky CP-A2LS a CP-ELS pro snadné nabíjení vašeho smartphonu kdekoliv a kdykoliv.

Obě tyto nabíječky, které pro „komunikaci“ s nabíjeným přístrojem využívají rozhraní USB, jsou vhodné pro použití jak s mobilními telefony, tak i třeba s mp3 přehrávači. Využijí je zejména cestovatelé a pracovníci, kteří často vyjíždějí na služební cesty, zkrátka všichni ti, kteří nemají jistý a pravidelný přístup ke zdroji elektrické energie.

První z obou zařízení, model CP-A2LS, má kapacitu 4000 mAh a baterii smartphonu s ní lze nabít dvakrát, a to pomocí přiloženého micro USB kabelu nebo nabíjecího kabelu telefonu. Přímo na nabíječce se nacházejí 4 LED indikátory, které zobrazují aktuální stav nabití. V balení k nabíječce dostanete samozřejmě i síťový AC kabel, kterým zařízení dodáte další energii, kterou následně předá vašemu smartphonu nebo mp3 přehrávači.

Druhou nabíječku, ultrakompaktní model s označením CP-ELS, který disponuje kapacitou 2000 mAh, dobijete jednoduchým zapojením do USB konektoru vašeho počítače. Toto zařízení lze stejně jako předchozí propojit s nabíjeným přístrojem pomocí přiloženého micro USB kabelu nebo kabelu určeného pro nabíjení konkrétního telefonu.

ICTZ23

Oba modely jsou schopny po 12 měsících používání udržet okolo 80 procent původní maximální úrovně nabití. Nabíječku CP-A2LS zakoupíte za doporučenou cenu 868,- Kč, CP-ELS potom za 409,- Kč.