Hlavní navigace

Sony oddaluje spuštění prodeje PlayStation 4 v Číně

11. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Prodej konzole Sony PlayStation 4 měl na čínském trhu odstartovat 11. ledna. Kvůli „různým faktorům“ a „aktuálním okolnostem“ tomu tak však nebude.

Čínský zdroj ze společnosti řekl agentuře Reuters, že jedním z důvodů zpoždění jsou pokračující vyjednávání s čínskými úřady.

Jiná zpráva od CNBC zpoždění evidentně potvrzuje. Mluvčí Sony napsal tomuto zpravodajskému webu v e-mailu, že se velice snaží přinést produkty PlayStation na čínský trh. Společnost spolupracuje s čínskou vládou a různými obchodními partnery, aby se jim to povedlo už 11. ledna, nicméně požadavky úřadů ji vedly k tomu, že bude potřebovat více času na finální úpravy.

Čína v roce 2000 zakázala distribuci zahraničních herních konzolí kvůli obavám z případného vlivu násilných her a her pro dospělé na čínskou mládež. Tento zákaz platil do loňského roku. Díky tomu už třeba konkurenční Microsoft nabízí svůj Xbox One na tamním trhu už od září.

I přesto, že byl zákaz zrušen, mají čínské úřady v herním průmyslu stále poslední slovo. Například když šel do prodeje Xbox One, bylo pro místní uživatele schváleno jen deset herních titulů. Mnoho jinde nejprodávanějších her, jako Halo, Destiny a Call of Duty bylo kvůli své násilné povaze zakázáno.

Nové datum prodeje PlayStation 4 v Číně zatím nebylo určeno.

Zdroj: IDG News Service