Hlavní navigace

Sony potvrdilo další hacknutou síť i ukradené účty

3. 5. 2011

Sdílet

Jak se ukazuje, sítě PlayStation Network a Qriocity nejsou jediné, z nichž hackeři odcizili informace o platebních kartách.

Společnost Sony přiznala, že proběhl i další útok a to na síť Sony Online Entertainment, která spadá pod divizi zodpovědnou za on-line hry jako Everquest či DC Universe Online. Nejednalo se přímo o druhý samostatný útok, ale o jakousi větev prvního útoku zaměřeného na PlayStation Network a Qriocity, který proběhl mezi 17. a 19. dubnem a při němž byly odcizeny účty 77 milionů uživatelů. Zástupci Sony již detailněji popsali podobu útoku, potvrdili, že uživatelům budou kompromitaci jejich údajů kompenzovat a začali spouštět první dvě jmenované služby znovu. Více viz článek Sony odhalilo detaily útoku na PlayStation Network.

Co se týká útoku na síť Sony Online Entertainment, i když je svým rozsahem oproti předchozímu zanedbatelný, sám o sobě je ale také velmi nepříjemný. Podle zpravodajského servisu Nikkei totiž tímto útokem hackeři získali přístup k dalším 12 700 číslům platebních karet. Sony tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdilo, nicméně síť Sony Online Entertainment je také dočasně mimo provoz a probíhá vyšetřování.

Zástupci Sony se i v tomto případě omlouvají za nepříjemnosti a oceňují trpělivost uživatelů. To ale nic nemění nad tím, že incident kandiduje na titul „největší únik dat za poslední roky“. Bezpečnostní experti radí ihned blokovat platební karty, zadané do kompromitovaných služeb Sony a pro příště důkladně zvážit, kam svoje osobní údaje uživatelé zadávají, protože podobná katastrofa může nastat v budoucnu u jakékoliv jiné on-line služby, protože stoprocentní bezpečnost nemůže garantovat nikdo.