Hlavní navigace

Sony přináší smartphony Xperia P a Xperia U

29. 2. 2012

Sdílet

 Autor: Sony
Nové telefony jsou po modelu Xperia S dalšími smartphony ze série Xperia NXT, která slibuje komplexní zážitky a zábavu.

Oba telefony spojuje kvalitní displej věrně zobrazující realitu za pomoci technologie Mobile BRAVIA Engine, rychlý fotoaparát, který se z režimu spánku aktivuje do provozu za jednu vteřinu a také dvoujádrový procesor běžící na frekvenci 1 GHz.

Specialitou modelu Xperia P v celokovovém provedení je pak zobrazovací technologie WhiteMagic, která zajistí nejjasnější obraz na 4palcovém v prakticky jakémkoliv prostředí. Navíc systém pro zefektivnění výkonu přizpůsobuje jas displeje okolnímu prostředí a tím šetří baterii.

top100

Příslušenství SmartDock pro Xperia P usnadní propojení telefonu s různými zařízeními, například i s externí klávesnicí a myší prostřednictvím USB konektoru. Telefon disponuje flash pamětí o kapacitě 16 GB a 8megapixelovým fotoaparátem s rychlým snímáním, záznamem HD videa i technologií pro 2D i 3D panoramata. Xperia P, který běží na operačním systému Android 2.3 Gingerbread bude v 2. čtvrtletí letošního roku upgradován na Ice Cream Sandwich.

Model Xperia U se zase vyznačuje kompaktním designem a výrazným zvukem díky technologii xLoud a Sony 3D prostorovému audiu. Vzhled telefonu lze personalizovat zvláštními kryty a profily. Telefon se vyznačuje 3,5palcovým displejem a 5megapixelovým fotoaparátem se shodnými funkcemi jako u modelu Xperia P. Stejné specifikace a podmínky platí potom i u operačního systému.