Hlavní navigace

Soukromé mobilní přístroje se stále více používají i pro pracovní účely

27. 7. 2011

Sdílet

Průzkum Trend Micro mezi respondenty odpovědnými za firemní IT přinesl výsledky o postupu konzumerizace v prostředí firemních IT.

74 % respondentů již umožňuje zaměstnancům používat k pracovním aktivitám soukromé přístroje. Většina koncových uživatelů jim dává přednost, protože se snadněji ovládají, nabízejí větší komfort a umožňují kombinovat práci s osobním životem.

Polovina řídicích pracovníků v IT odpověděla, že by firmy měly zajistit plnou podporu pro vlastní přístroje zaměstnanců, ovšem s výhradou: 79 % si myslí, že by zaměstnanci měli mít povinnost instalovat do svých mobilních přístrojů řešení pro zabezpečení mobilních zařízení.

80 % respondentů má za to, že přítomnost firemních dat na mobilním přístroji zvyšuje riziko útoku na tento přístroj.

skoleni

69 % respondentů se shodlo, že je zabezpečení mobilních přístrojů jednou z klíčových komponent pro ochranu jejich prostředí IT z mobilních přístrojů zaměstnanců, a 71 % respondentů považuje kombinaci zabezpečení mobilních přístrojů a správy mobilních přístrojů za nejúčinnější způsob, jak se vypořádat s bezpečnostními a manažerskými výzvami konzumerizace.

„Tlak na povolení a podporu různých přístrojů, které si kupují sami zaměstnanci, přináší pro IT nové výzvy," varuje Cesare Garlati, hlavní vedoucí odboru konzumerizace společnosti Trend Micro. „Díky Trend Micro Mobile Security 7 mohou pracovníci IT začít tyto výzvy řešit a umožnit svým podnikům plně využít výhod konzumerizace."