Hlavní navigace

Soukromou televizi může provozovat téměř každý

Soukromé televizní vysílání může v Česku provozovat dnes už téměř každý. Šíření audiovizuálního obsahu přestává být doménou pouze kabelových operátorů. Technologická společnost S and T CZ ve spolupráci se společností Cisco umožňuje jednoduše šířit libovolný audiovizuální obsah prostřednictvím novinky na trhu – systému Cisco Digital Media System.
Martin Noska 6. 4. 2008

Sdílet


Soukromé televizní vysílání může v Česku provozovat dnes už téměř každý. Šíření audiovizuálního obsahu přestává být doménou pouze kabelových operátorů. Technologická společnost S&T CZ ve spolupráci se společností Cisco umožňuje jednoduše šířit libovolný audiovizuální obsah prostřednictvím novinky na trhu – systému Cisco Digital Media System.

Nová multimediální technologie je nenáročná na provoz a navíc cenově dostupná i pro neziskové organizace. Multimediální systém obsahuje vše potřebné pro vytváření audiovizuálního obsahu, jeho ukládání, správu a distribuci. Videosignál se distribuuje bezdrátově prostřednictvím datové IP sítě, přičemž obsah je na koncové zařízení přenášen živě nebo na vyžádání – například prostřednictvím ovládacího panelu u informačních kiosků.

Možnosti využití vysílacího systému jsou velmi široké: „Lze tak pořádat virtuální školení, konference, informovat o dopravní situaci či třeba provozovat multimediální vývěsky na úřadech. Obecní zastupitelstva si mohou zřídit soukromý vysílací okruh a podobně jako kabeloví operátoři šířit v obci vlastní obsah. Široké je rovněž komerční využití, například pro vysílání reklamních spotů na nádražích, v čekárnách či dopravních prostředcích,“ řekl produktový manažer Petr Diviš z technologické společnosti S&T CZ, která se podílí na budování a distribuci systému Cisco Digital Media System.

Systém pro šíření videa je natolik cenově dostupný, že může najít uplatnění nejen v komerční sféře, ale i v neziskovém sektoru – školách, úřadech či místní samosprávě. Všude umožňuje efektivně oslovit audiovizuálním obsahem různé cílové skupiny – zákazníky, daňové poplatníky, zaměstnance, partnery nebo studenty.

Příklady použití Cisco Digital Media System:
  • Prodej: Informační digitální tabule v prodejnách a na internetu, které představují nabídky a speciální akce. Promoční akce lze moderovat a vysílat v reálném čase.
  • Finanční služby: Šíření informací prostřednictvím panelů v klientských prostorách bank – zákazníci mohou být cíleně osloveni při čekání na obsloužení. Školení obchodních zástupců či pracovníků oddělení péče o zákazníky – například v jednotlivých pobočkách bank.
  • Státní sektor: Digitální vývěsky na úřadech, které obsahují jak úřední informace, tak denní zpravodajství lidem, kteří čekají na odbavení. Prostřednictvím internetu lze poskytovat živý přístup ke konferencím či zasedáním.
  • Vzdělání: Vzdálené vysílání přednášek z jiných škol či univerzit či poskytování záznamů přednášek na vyžádání – například relevantní obrazový materiál k probírané látce.
  • Bezpečnost občanů: Poskytování informací o dopravní situaci či stavu ovzduší ve městech.
  • Zdravotnictví: Pacienti či jejich příbuzní a přátelé mohou přistupovat ke zdravotním záznamům v digitální obrazové podobě. I zde lze využít služeb informačních tabulí a obrazovek v areálu nemocnic
Mediální systém zajišťuje distribuci informací formou videa, grafiky, animací, textu a webového obsahu na libovolnou lokalitu. Veškerý přenos probíhá po datové IP síti a je centrálně řízen. Technologie vyžaduje běžně dostupné datové linky, například vysokorychlostní připojení k internetu ADSL.

Hlavní důraz je kladen na centrální správu celého systému a jeho jednoduchý provoz, který nevyžaduje odbornou obsluhu.

Video se z centrály nahraje v předstihu do koncových terminálů a v určeném čase se přehraje na velkoplošném zobrazovacím zařízení – vše probíhá ve vysoké obrazové kvalitě.
Nenechte si ujít:
O2 TV získává na oblibě

První česká mobilní televize

O2TV hlásí 40 000, Volný IPTV právě startuje

Volný TV míří do dalších českých měst

Obrázek vlevo nahoře: Videozáznam je doprovázen animací. Ve spodní části se pohybuje běžící informační text. Logo v horní části je animováno. Obrázek vpravo uprostřed: Přístroj Cisco Digital Media Player, určený k přehrávání audiovizuálního obsahu signálu.