Hlavní navigace

Soutěž pro mladé vývojáře se společnostmi Huawei a Microsoft

 Autor: Huawei
Nová soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone. Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v belgickém Bruselu, je společnou iniciativou společnosti Huawei, společnosti Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).
Adam Kencki 2. 8. 2013

Sdílet

Nová soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone. Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v belgickém Bruselu, je společnou iniciativou společnosti Huawei, společnosti Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).

windows phoneSoutěže nazvané „InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft“, se mohou účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU. Cílem soutěže je přispět k otevřenější společnosti podporou „e-dovedností“, zvýšení „e-účasti“ a propagací podnikatelského ducha mezi mladými lidmi.

Příspěvky se přijímají do 8. září 2013. K slavnostnímu předání cen dojde na ceremoniálu v Bruselu během Globálního týdne podnikání, který se koná od 18. do 24. listopadu 2013.

Výherce první ceny získá 5000 eur a plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů. Vývojáři, kteří se umístí na prvním a druhém místě, a také nejlepší vývojářka (obdrží speciální Female Developer Prize), pojedou se společností Huawei na exkurzi do inovačních středisek v Číně.

huaweiAplikace těchto vývojářů, společně s aplikací vítěze hlasování publika, získají propagaci v obchodu Microsoft Windows. Šest finalistů získá technické a marketingové poradenství na workshopu v Bruselu a také propagaci na webových stránkách pořadatelů. Tito finalisté a šest dalších rovněž obdrží mobilní telefon Huawei.

Software pro vývoj a testování aplikací si studenti mohou zdarma stáhnout na www.dreamspark.com. Zdroje informací a bezplatné elektronické kurzy pro mladé vývojáře jsou zde: http://www.microsoftvirtualacademy.com/Společnost Microsoft podporuje strategii Evropské komise eDovedností (eSkills) a velmi se snaží spolupracovat se zainteresovanými stranami EU na vývoji a realizaci Digitální agendy pro Evropu.

Společnost Huawei rovněž podporuje řadu programů na podporu vzdělávání v oboru ICT v Evropě. Její úspěšný počáteční projekt v této oblasti, Undergraduate Work Experience Scheme, poskytuje studentům možnost získat praxi v centrále společnosti Huawei v Číně.

Více informací najdete na: www.innoapps.eu