Hlavní navigace

SP3 pro Windows XP a nekonečné restarty – opravná utilita nyní ke stažení

Jak jsme informovali, řada uživatelů má problém při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP s zacyklením počítače do nekonečné smyčky rebootů. Naštěstí již existuje utilita, opravující tento problém, která je již k dispozici ke stažení.
Pavel Houser 19. 5. 2008

Sdílet


Jak jsme informovali (viz tento článek), řada uživatelů má problém při instalaci nového Service Packu 3 pro Windows XP s zacyklením počítače do nekonečné smyčky rebootů. Naštěstí již existuje utilita, opravující tento problém, která je již k dispozici ke stažení.

Tento nástroj vytvořil a zveřejnil Jesper Johansson - dřívější manažer zabezpečení u Microsoftu, certifikovaný MVP a nyní specialista na technologie Windows u Amazon.com - a pomocí něho lze zjistit, zda by u počítače s Windows XP mohlo po instalaci Service Packu 3 dojít k nekonečným rebootům. Instalace opravy by také problém měla vyřešit.

Opravu představuje 16KB program napsaný v VBScriptu. Funguje konkrétně tak, že nejprve zjistí, zda počítač používá procesor AMD a konfiguraci náchylnou k problémům a zda nastavení registrů může vést k chybnému stažení ovladače pro Intel.

V takovém případě program nabídne uživateli tuto akci zakázat. Pomocí příkazu removeIntelPPMonAMD.vbs ... spuštěném z příkazového řádku lze zkontrolovat i více počítačů v síti (dialogy je ovšem třeba „odklepat“ pro každý počítač zvlášť). Soubor ve VBScriptu je k dispozici pro download zde.
Nenechte si ujít:
SP3 pro Windows XP: Co přináší nového?

SP3 pro Windows XP může vést k nekonečným rebootům

Service Pack 3 pro Windows XP dokončen!

Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Také společnost HP oficiálně potvrdila existenci problému svých počítačů s procesory AMD. V tomto týdnu by HP měla vydat svoji oficiální opravu. Do té doby doporučuje, aby uživatelé jejích PC vyčkali a Service Pack 3 pro Windows XP zatím neinstalovali.

Zdroj: Computerworld.com