Hlavní navigace

Špionážní technika může pomoci s problémovým sousedem

 Autor: Fotolia © alexskopje
Člověk nemusí být zrovna James Bond, aby mu špionážní technika mohla usnadnit život.
PR článek 23. 2. 2021

Sdílet

Špionážní technika již dávno není určena pouze pro bezpečnostní složky, a díky obchodům jako SPYobchod.cz je přístupná i běžným lidem. U slovního spojení “špionážní technika” si většina lidí pomyslí, že to je zajímavé, ale že pro ně nemá žádné využití.

Ve skutečnosti ale existuje celá řada případů, kde špionážní technika dopomohla k rychlému a efektivnímu řešení problému, který se do té doby jevil bezvýchodně. 

Špionážní technika v zásadě pomáhá všude tam, kde je potřeba získávat určité důkazy. Takovéto situace nastávají například při sousedských sporech, které se mnohdy vlečou roky, protože spor je na úrovni slovo proti slovu. 

Uvedeme několik konkrétních případů, kde se pomocí speciální techniky podařilo dosáhnout rychlého zvratu situace ve svůj prospěch.

 1. Odposlech pomohl dokázat týrání psa
  Pes ze sousedního bytu štěkal mnohdy i 20 hodin denně. Policie ani veterinární správa na udání adekvátně nereagovali, jelikož o stav nebyl průkazně zdokumentován.

Se zajišťováním důkazů pomohl speciální odposlech, který skrz zeď byl schopen zachytit a nahrát veškeré zvuky, prokazující týrání zvířete. Na nahrávce byl jednak dokonale slyšet nekončící štěkot psa, ale co bylo důležitější, tak bylo slyšet i velmi časté bití, a kopání. Na základě předložených důkazů pak veterinární správa rozhodla o odebrání zvířete.

 1. Skrytá kamera v kukátku pomohla odhalit vandala a zloděje v bytovém domě
  Jiný klient SPYobchodu se zase dlouho potýkal s tím, že jeden z jeho sousedů fetoval, a věčně dělal v prostorách domu nepořádek, poškozoval věci, a příležitostně kradl. I přesto, že všichni v domě věděli přesně, kdo za tím vším stojí, nebyli schopni to dlouhou dobu dokázat. Klasický kamerový systém, který za tímto účelem pořídili funkci nesplnil, jelikož první zničená věc po jeho instalaci, byl právě on.

  Situaci pomohlo vyřešit až speciální digitální dveřní kukátko se skrytou kamerou, které vandala zaznamenalo při opětovné likvidaci kamerového systému a krádeže kol v hodnotě přes 100 000,- Kč. Poskytnuté důkazy byly pro policii dostačující, a vzhledem k tomu, že pachatel již měl na kontě i jiné prohřešky, tak skončil ve vězení, a od té doby je v domu klid.

 2. Odhalení nepoctivých zaměstnanců
  Skrytá kamera již pomohla celé řadě majitelů nejen restaurací, ale i jiných firem odhalit usvědčit nepoctivé zaměstnance, kteří okrádali firmu a poškozovali její dobré jméno. Pro každý typ prostor se může hodit jiný typ skryté kamery. Nicméně různých kamufláží je opravdu mnoho, takže je z čeho vybírat. Společnost SPYobchod se také specializuje na výrobu skrytých kamer na zakázku, které jsou vyrobeny přesně na míru, aby dokonale splynuly s prostředím, kde budou provozovány. 

Jak je vidět, tak člověk nemusí být zrovna James Bond, aby mu špionážní technika mohla usnadnit život.