Hlavní navigace

Společnost aplis.cz rozšiřuje své portfolio o Oracle IRM

Společnost aplis.cz rozšířila své prodejní portfolio a jako partner společnosti Oracle již má ve své nabídce další produkt, kterým je Oracle Information Rights Management (IRM).
Martin Noska 27. 6. 2008

Sdílet


Společnost aplis.cz rozšířila své prodejní portfolio a jako partner společnosti Oracle již má ve své nabídce další produkt, kterým je Oracle Information Rights Management (IRM).

Oracle Information Rights Management je řešení, které využívá řada světových firem a společností (banky, telekomunikační firmy, ministerstva a průmyslové podniky) pro ochranu svých důvěrných elektronických informací.

Každá společnost či organizace má celou řadu dokumentů, které jsou určeny pro velice úzký okruh uživatelů. Ať už se jedná o strategické plány vedení společnosti, vnitropodnikové ceníky a reporty, dokumenty mzdového a personálního oddělení, až po výrobní dokumentaci a nákresy – duševní vlastnictví společnosti, které se považuje za „rodinné stříbro“.

Oracle Information Rights Management je řešení umožňující firmám a organizacím chránit důvěrné informace před zneužitím a současně zajišťuje uživatelům pohodlně pracovat s jinými oblíbenými aplikacemi. Uživatelé aplikací Microsoft Office, kteří vytvářejí citlivé dokumenty, mohou přímo z tohoto prostředí přiřadit k danému dokumentu bezpečnostní práva a zabalit ho do bezpečnostní obálky. Pouze autorizovaný uživatel může tento dokument číst a nakládat s ním dle bezpečnostních pravidel.

Oracle Information Rights Management dále umožňuje uživatelům Microsoft Outlook a Lotus Notes snadno přiřadit odesílané elektronické zprávě „obálku důvěrné“, která zajistí, že obsah zprávy si může přečíst jen autorizovaný příjemce a nelze jej přeposlat, zkopírovat ani vytisknout.

Společnost aplis.cz jako partner společnosti Oracle se oblastí správy a zabezpečení dokumentů dlouhodobě zabývá. Řešení Oracle IRM je připravena nejen živě předvést a podělit se o získané zkušenosti při práci s tímto vysoce atraktivním řešením, ale současně jej i naimplementovat.