Hlavní navigace

Společnost Apple si vyžádala soudní zákaz prodeje tabletu Samsung Tab v EU

11. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Rozhodnutí německého soudu o zákazu prodeje tabletu Samsung Tab se vztahuje na všechny země Evropské unie kromě Holandska. Co máme hledat za tímto přísným nařízením?

Apple žaluje SamsungSpolečnost Apple v úterý potvrdila, že německý soud rozhodl o předběžném opatření, jež zakazuje Samsungu prodávat tablet Galaxy Tab 10.1 napříč státy Evropské unie vyjma Nizozemí. Tam se totiž řeší žaloba společnosti Apple samostatně. Dnes se bude Apple snažit vyjednat podobný soudní příkaz proti Samsungu rovněž u soudu v Haagu a ve čtvrtek by měla také zažádat o zastavení prodeje smartphonů Galaxy.

Apple k rozhodnutí soudu neposkytuje žádné další detaily. Florian Mueller, aktivista v oblasti duševního vlastnictví, uvedl na svém blogu, že se soudní příkaz týká údajného porušení průmyslového vzoru iPadu pod číslem 000181607-0001, který chrání design produktu napříč Evropskou unií.

To, že nejnovější produkty Samsungu vypadají jako iPhone a iPad, není náhoda - od tvaru hardwaru až po uživatelské rozhraní i balení. Tohle očividné kopírování není správné, pokud jiní společnosti kradou naše nápady, musíme chránit duševní vlastnictví společnosti Applu,“ uvedla v e-mailu pro IDG News Service tisková mluvčí Applu.

skoleni

Podrobně o této problematice informuje sesterský server ChannelWorld:

http://channelworld.cz/hardware/apple-si-vynutil-soudni-zakaz-prodeje-tabletu-samsung-tab-v-eu-4640