Hlavní navigace

Správa a zabezpečení koncových bodů: ZENworks 11

Sdílet

Novell nabízí ZENworks 11. Toto řešení integruje čtyři produkty Novellu (Configuration Management, Asset Management, Patch Management a Endpoint Security Management) a poskytuje tak administrátorům IT ucelené řešení pro správu zařízení a zabezpečení koncových zařízení, aktualizace aplikací, a sledování licencí na software. Tyto činnosti dokáže ZENworks zajistit ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích.

skoleni31_1

Řešení ZENworks 11 řídí uživatele na základě identit. Nově je implementována také funkce rozpoznávání polohy. Mezi další vlastnosti řešení ZENworks 11 patří podle Novellu možnost nakonfigurovat správu napájení systému Windows, provádět vzdálenou správu napájení prostřednictvím technologie Intel vPro nebo spravovat a aktualizovat zařízení se systémy Windows a Linux z jediné konzole.

„ZENworks 11 přináší první skutečně ucelené řešení správy a zabezpečení koncových zařízení napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími, které je založeno na identitách," uvádí Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel společnosti Novell pro zabezpečení, správu a operační platformy. „Ať už organizace potřebuje migrovat na Windows 7, nebo spravovat vzdálené pobočky, ZENworks 11 umožňuje spravovat uživatele, minimalizovat přerušení provozu a zlepšovat úroveň služby."