Hlavní navigace

SQL Server 2016 nabídne podporu plného šifrování i hybridních implementací

16. 3. 2016

Sdílet

 Autor: © Andrea Danti - Fotolia.com
Chystaná verze Microsoft SQL Serveru 2016 nabídne maximální podporu pro šifrování dat – ty se budou kódovat nejen jako uložená, ale i při všech přenosech i v samotné operační paměti počítače. Oznámil to výrobce.

Kromě toho Microsoft slibuje výrazný nárůst výkonu při zpracování transakčních i analytických úloh v paměti  prý až 100násobný. Navíc přinese i podporu pro nasazení BI pro každého zaměstnance na jakémkoliv zařízení – včetně mobilních platforem iOS, Android a Windows Phone.

Unikátní má být podle Microsoftu i propojení s cloudovými službami umožňující zákazníkům snadné nasazení hybridních architektur, což má vést ke snížení nákladů či zvýšení škálovatelnosti.

Podpora pokročilé analytiky s využitím jazyka R a prostředí dovolí v SQL Serveru vykonávat predikce v reálném čase jak nad operačními, tak i analytickými daty.

A samozřejmě, jak jsme vás už informovali, Microsoft hodlá SQL Server portovat i na Linux. Základní funkce jsou v současné chvíli k dispozici ve formě preview, s všeobecnou dostupností se pak počítá v polovině roku 2017.