Hlavní navigace

Star Wars ve 3D

30. 9. 2010

Sdílet

 Autor:
Fanoušci pořádné vesmírné pohádkové zábavy se mají na co těšit, už příští rok se objeví první díl Star Wars ve trojrozměrné variantě.

Spekulace o trojrozměrném převodu Star Wars ságy se objevují již delší dobu, nicméně podle zasvěcených zdrojů čekal George Lucas s tímto krokem na dobu, kdy bude dostatek veřejných 3D promítacích ploch. A podle nových informací se už v tomto směru dala kola do pohybu, a započaly práce na převodu první episody Start Wars The Phantom Menace.

Na trhu by se měl objevit v první polovině roku 2012 a pokud vše půjde podle plánu (rozumějme bude film komerčně úspěšný), budou v dalších letech následovat pokračování. Z toho naneštěstí plyne, že budeme muset přetrpět nepříliš povedené první tři díly, než se v roce 2015 dočkáme episody IV (tedy ve skutečnosti té první kdy natočené).

Podle George Lucase trvá převod každého filmu právě jeden rok a on osobně dohlíží na to, aby vše bylo podle jeho představ.

V roce 2012 bude nejen mnohem více kin s 3D projekčními systémy, ale i v domácnostech budou 3D HD televizory běžněji k vidění.

Star Wars 3D vydá a bude distribuovat společnost Fox.