Hlavní navigace

Steve Ballmer: OS Windows Mobile se prý nepovedl

Začíná být jednoznačné, že si přední představitelé firmy Microsoft včetně generálního ředitele Steva Ballmera přejí, aby byl Windows Mobile lepším operačním systémem pro mobilní telefony.
Petr Šverák 28. 9. 2009

Sdílet

Blogeři, kteří se účastnili akce Venture Capital Summit společnosti Microsoft, přinesli v pátek zprávu, podle níž Ballmer řekl, že Microsoft „zkazil Windows Mobile“ a nyní vyměnil Windows Mobile tým, aby se pokusil získat zpět ztrátu. Novináři nebyli na této akci přítomni a firma Microsoft odmítla potvrdit Ballmerovy výroky zaznamenané publikem. Nicméně výrok se rychl rozšířil po zahraničních zpravodajských webech a publikoval jej např. i americký PC World.

Podle twitterové zprávy Paula Jozefaka řekl Ballmer na konferenci, že si přeje aby Windows Mobile 7 již vyšel a to i přesto, že ještě není vydán ani Windows Mobile 6.5. Jak již dříve prozradil Ballmer a další představitelé firmy Microsoft, verze 6.5 vyjde v říjnu a 7 příští rok.

Podle jiné twitterové zprávy poznamenal Ballmer, že nový Windows Mobile tým je schopný a slíbil, že „toto už se nebude opakovat“.

Zaměstnanec firmy Microsoft, Scott Rockfeld, nedávno potvrdil emailem webu Computerworld.com, že se přesunul z vysoké pozice ve Windows Mobile týmu na místo ředitele oddělení Macintosh Business Unit společnosti Microsoft. Bohužel neuvedl žádný důvod této změny.

Již dříve v tomto roce Ballmer prozradil, že Windows Mobile 6.5 není jediná verze, kterou chtějí tento rok vydat. Tento výrok byl reakcí na otázku, jakým způsobem chce společnost Microsoft držet krok s rivaly jako je například iPhone nebo Android.

Analytici se ptají, zda má Windows Mobile vůbec nějakou budoucnost, zvláště po verzi 7 a dodávají, že si tento operační systém na trhu moc dobře nevede a je pozadu za systémy, které využívá iPhone a jiné mobilní telefony. Více jsme o aktuálním vývoji informovali letos v srpnu např. v článku Windows Mobile: Zájem uživatelů klesá.

Vyjádření společnosti Microsoft ohledně této problematiky se nepodařilo získat.