Hlavní navigace

Steve Jobs dnes pravděpodobně odhalí nový iPhone

7. 6. 2010

Sdílet

Apple možná již dnes odhalí na vývojářské konferenci novou generaci smartphonu iPhone. Představit by ji měl sám Steve Jobs, který předvedl před dvěma roky iPhone 3G, loni se ovšem konference kvůli rekonvalescenci z transplantace jater nezúčastnil.

Ohlášení nového smartphonu, přezdívaného jako iPhone 4G nebo také iPhone HD, který se proslavil „úniky prototypů“ (viz články iPhone 4G neoficiálně poodhalen a Applu unikl další prototyp iPhonu 4G) se má uskutečnit právě dnes, 7. června, tvrdí Doug Reid ze společnosti Thomas Weisel Partners a velmi rychle by se měl dostat i do prodeje. Jeho předchůdce iPhone 3GS byl ohlášen 8. června loňského roku a v prodeji se objevil již za 11 dní. Někteří komentátoři pak spekulují, že úniky přístrojů jsou jen novým typem marketingu a způsobem, jak zvýšit očekávání fanoušků.

Nový smartphone poběží na Apple iPhone OS 4.0, který přinese "reálný" multitasking, delší životnost baterie nebo podporu kamery na přední straně přístroje, říká Reid. iPhone OS 4.0 byl ohlášen v dubnu a nabízí také podporu pro čtení elektronických knih, správu souborů či lepší zabezpečení. Více o něm najdete v článku iPhone OS 4.0 přináší řadu novinek i pro podnikovou sféru.

Již v březnu se také objevila ve Wall Street Journal informace, že Apple pracuje na CDMA verzi iPhonu pro amerického operátora Verizon.

Apple zatím přípravu uvedení nového iPhonu nijak nekomentoval, i když z řady indicií je jasné, že jeho ohlášení je již na spadnutí. Podle uniklých prototypů má být tento přístroj tenčí, než iPhone 3GS, ale trochu těžší. Měl by také obsahovat procesor A4, známý z tabletu iPad, který by měl zajistit silnější podporu multimédií a schopnost přehrávat video ve vysokém rozlišení (720p) - od toho právě možné označení iPhone HD. Nástup nové generace iPhonu indikují i výrazné poklesy cen modelů 3GS v USA.

Kompletní přehled toho, co se na letošní vývojářské konferenci Applu chystá, který začíná právě dnes v Moscone centru v San Francisku, naleznete v článku Vývojářská konference Applu představí novinky pro iPhone, iPad a Mac.