Hlavní navigace

Štíhlý a odolný chytrý telefon k profesionálnímu využití

6. 2. 2020

Sdílet

 Autor: Samsung
Galaxy XCover Pro nabízí kombinaci stylového provedení a vysokého výkonu

Samsung představil nový Galaxy XCover Pro, chytrý telefon určený k profesionálnímu využití v náročných podmínkách v mnoha oborech. Základní parametry vycházejí ze současných standardů řady Samsung Galaxy, takže se zájemci mohou těšit na velký a kvalitní displej, baterii s dlouhou výdrží a spolehlivou bezpečnostní platformu Samsung Knox. Kromě toho je ovšem nový XCover Pro vybaven celou řadou hardwarových a softwarových řešení umožňujících speciální využití v různých profesionálních situacích – mimo jiné ho lze použít jako vysílačku na platformě Microsoft Teams. 

Samsung

Galaxy XCover Pro je určen k využití v nejrůznějších oborech od maloobchodu a výroby až po zdravotnictví či logistiku. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti vyčnívá z kategorie běžných profesionálních chytrých telefonů.

Přístroj s certifikací IP68 je odolný proti vlhkosti a prachu, vydrží pád z výšky 1,5 m i bez ochranného pouzdra, certifikát MIL-STD 810G svědčí rovněž o spolehlivé odolnosti proti extrémním nadmořským výškám, vlhkosti a dalším náročným přírodním podmínkám. Telefon umožňuje dobíjení přes Pogo konektor i použití dokovacích stanic jiných výrobců, což může dobíjení výrazně urychlit. Díky baterii s kapacitou 4 050 mAh vydrží podstatně déle než jen od rána do večera. A pokud potřebujete víc energie, baterie je výměnná – stačí si pořídit další do zásoby a střídavě obě dobíjet.

Díky dvěma programovatelným tlačítkům si uživatelé mohou nastavení a funkce přístroje do značné míry přizpůsobit vlastním potřebám. Jediným stiskem tlačítka lze tak například spustit skener, zapnout svítilnu či otevřít aplikaci pro správu vztahů se zákazníky. Není nutné vyhledávat aplikaci na displeji nebo procházet menu, dokonce se na displej ani nemusíte podívat.

Zato hardwarové tlačítko pro návrat na základní obrazovku chybí, takže je telefon navzdory odolné konstrukci elegantní a jednoduchý. Velkou předností Galaxy XCover Pro je displej typu Infinity pokrývající celou přední stranu s úhlopříčkou 6,3 palce (16 cm) a rozlišením FHD+. Dotykový panel funguje v jakýchkoli podmínkách, i za deště či sněžení. Speciální režim navíc umožňuje práci v rukavicích. Novinkou je převod hlasu na text, díky němuž lze v případě potřeby zprávy i pohodlně diktovat.

Díky dvěma programovatelným tlačítkům funguje Galaxy XCover Pro rovněž jako praktická vysílačka – stačí tlačítko stisknout a jste okamžitě v kontaktu s člověkem, jehož potřebujete. Snadno a kdykoli se tak můžete spojit například s centrálou, dispečinkem nebo dalšími členy terénního týmu. Aby byla komunikace ještě snazší, spojila se společnost Samsung s Microsoftem a společně vyvinuly platformu Microsoft Teams, díky níž je využití telefonu jako vysílačky jednoduché a pohodlné.

Kromě fyzické odolnosti kladli výrobci velký důraz na bezpečí dat – o ně se stará vícevrstvá platforma Samsung Knox, splňující nejvyšší profesionální standardy. Nabízí vyspělé funkce a nástroje typu hardwarové ochrany, izolace a šifrování dat či ochranu při náběhu systému, čímž veškerý obsah chrání před útoky, malwarem a dalšími hrozbami. Do výbavy patří i čtečka otisků prstů a systém rozpoznávání tváře, díky němuž telefon v terénu zvládá i bezdotykovou identifikaci.   

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

Galaxy XCover Pro bude v České republice dostupný v první polovině února za doporučenou maloobchodní cenu 12 990 Kč.