Hlavní navigace

Stránka zakladatele Facebooku hacknuta, následuje rychlá reakce

27. 1. 2011

Sdílet

Útočníci dočasně získali kontrolu nad profilem zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Po francouzském prezidentu Nicolasi Sarkozym se v poslední době jedná o další VIP osobu, jejíž domovskou stránku na Facebooku se hackerům podařilo změnit.

Hacknutá stránka Marka Zuckerberga podle Tech Crunch obsahovala poněkud zmatený text o tom, že pokud Facebook potřebuje peníze, neměl by je získávat od investorů, ale od samotných uživatelů, a ze sociální sítě přejít i na sociální způsob podnikání. Na stránce Sarkozyho zase útočníci vyvěsili informaci, že nebude kandidovat v prezidentských volbách roku 2012.

Tyto problémy vyplývají podle analytiků hlavně z toho, že Facebook používal pro komunikaci se serverem pouze protokol HTTP, a to včetně předávání přihlašovacích údajů, takže data bylo možné cestou zachytit v nešifrované podobě.

V reakci na incidenty představitelé Facebooku uvedli, že rozšíří používání zabezpečeného protokolu https a uživatelé si tuto možnost budou moci jednoduše nastavit v profilu svého účtu. Druhou změnou je doplnění přihlášení o obdobu ochrany CAPTCHA, kdy uživatel bude nucen napsat jména u náhodně vybraných fotografií svých přátel (co když nemají fotografie? co když uživatel nemá přátele?).

skoleni

Zuckerbergova stránka na Facebooku je v tuto chvíli (ráno 27. 1.) stále nedostupná.