Hlavní navigace

Streamujte hry – odkudkoliv a z čehokoliv! - 5.díl

27. 11. 2017

Sdílet

Hrajte na tabletu, telefonu nebo klidně u kamaráda na Macu.

 

Předcházející díl

 

Konečně jste se rozhodli, že si vybudujete pořádné hráčské doupě a touto bohulibou činností jste strávili pěkných pár dní nebo dokonce měsíců. Výkonný herní počítač splněno. Perfektní stůl už je na místě. Dokonalá hráčská židle – nepostradatelná. Lednice plná pití – už pomalu přetéká. Není snad lepší prostředí pro hraní her, co myslíte? I když ono takové hraní z pohodlí pohovky nebo v posteli či dokonce v zaměstnání má také své kouzlo. Nešlo by to nějak zařídit? 

NvidiaGameStream 

Na službě Steam In-HomeStreaming je skvělé, že funguje dobře prakticky s jakýmkoliv počítačem a že podporuje streaming u celé řady klientů a operačních systémů. Velkou nevýhodou je skutečnost, že je omezena pouze na hry, které jsou dostupné ve službě Steam. Alternativou pro majitele grafické karty Nvidia (s dostatečně výkonným hardwarem) je firemní technologie označovaná jako GameStream. Oficiálně vám tato funkce umožňuje streaming počítačových her při rozlišení až 4K s podporou HDR, a to do konzolí NvidiaShield a do tabletů. Stačí ovšem trocha úsilí a podpora poskytnutá aplikací třetí strany s názvem Moonlight, která je šířena jako Open Source, a můžete streaming rozšířit do celé palety nejrůznějších zařízení.  

Volba GameStream v nastavení GeForceExperience firmy Nvidia

První krok spočívá v instalaci aplikace NvidiaGeForceExperience do herního počítače. Tato aplikace se používá pro aktualizaci ovladačů, optimalizaci hraní her, vysílání apod. Po instalaci aplikace klepněte na ikonku Gears. Tím otevřete panel Settings a poté vyberte položku Shield. Nyní posuvníkem vedle položky GameStreamfunkci zapněte.  

V dalším kroku se přesuňte ke konzoli NvidiaShield nebo k tabletu a zde se přesuňte na položku My Library > Set up GameStream. Přihlaste se stejným účtem, jaký používáte pro aplikaci GeForceExperience a měli byste mít počítač připojený.  

Nyní byste měli vidět v konzoli NvidiaShield pod položkou My Libraryvšechny tituly kompatibilní s technologií GameStream. Stačí si jeden vybrat a hrát! 

Po instalaci uvidíte na konzoli NvidiaShield všechny počítačové hry, které jsou kompatibilní s technologií GameStream

 

Byl pro vás článek přínosný?