Hlavní navigace

Streamujte média z PC do HDTV přes WiFi - 2.díl

17. 1. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Počítač máte v jiné místnosti než svoji HDTV televizi. Co s tím?

Předcházející díl

 

Předpokládejme, že na svém počítači, který se bohužel nachází v jiné místnosti, máte hezkou kolekci mediálního obsahu, kterou byste si chtěli zobrazit na svém velkém televizoru, který se však nachází v jiné místnosti. Operační systém Windows 10 vám takové přehrání obsahu umožní, a to prostřednictvím Wi-Fi.

Windows 10, Miracast a DLNA

Používáte-li na počítači operační systém Windows 10, pak v tomto operačním systému můžete vyzkoušet ještě jednu speciální funkci. Výše popisovaný postup využívající Windows Media Player je stále funkční, nicméně vězte, že Microsoft rovněž streaming (nebo také casting) integroval do operačního systému prostřednictvím DLNA a funkce Miracast.

Pojem casting byl poprvé představen ve Windows 8.1, nicméně my se budeme věnovat popisu funkce v prostředí Windows 10. Pokud vlastníte zařízení kompatibilní s technologií DLNA nebo Miracast, pak je využití popisované funkce velmi jednoduché.

Vysílání lze ve Windows 10 zahájit velmi jednoduše—klepnutím pravým tlačítkem na soubor

Jestliže jste někdy používali Chromecast, pak vězte, že proces vysílání z prostředí Windows 10 je velmi podobný. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor videa či soubor s jiným multimediálním obsahem nacházející se na vašem počítači. Z místní nabídky, která se vzápětí zobrazí, pak vyberte možnost Vysílat na zařízení. Následně se vám zobrazí seznam zařízení nacházejících se ve vaší místní síti, do nichž můžete vysílat. Pak si jednoduše jedno zařízení vyberte a máte hotovo.

Vysílat pomocí několika klepnutí myší můžete i v internetovém prohlížeči Edge

Podobně vysílání funguje i v internetovém prohlížeči Microsoft Edge. Jednoduše spusťte internetový prohlížeč a vyberte internetovou stránku, jejíž obsah chcete vysílat, například video na YouTube. Následně v pravém horním rohu klepněte na tlačítko Další možnosti (jedná se o tlačítko se třemi vodorovnými tečkami) a z nabídky, jež se vzápětí zobrazí, vyberte položku Vysílat multimédia na zařízení. Nato se objeví pravý postranní panel podobný panelu z Windows 8, kde budou uvedena všechna dostupná zařízení.

 

CS24

Pokračování

 

Byl pro vás článek přínosný?