Hlavní navigace

Střih videa přes web nastupuje (i když zatím jen pro někoho)

26. 2. 2007

Sdílet

Adobe a Photobucket hodlají zpřístupnit střih videa prostřednictvím webové aplikace. A co vlastně jde?

Adobe a Photobucket hodlají zpřístupnit střih videa prostřednictvím webové aplikace. A co vlastně jde?

Photobucket, který je jedním z největších webových portálů nabízejících zdarma (v případě že si vystačíte se základními službami) ukládání fotografií a videa, nyní hodlá ve spolupráci s Adobe nabídnout také střih a ozvučení videa. Jeho celkem 35 milionů uživatelů by tak k nim mělo získat prý opět bezplatný přístup. Dohoda mezi oběma firmami otevírá zcela novou etapu nabídky softwarových technologií Adobe pro práci s videem.

Adobe v tiskové zprávě praví, že – cituji – „předpokládá, že během nadcházejících měsíců představí další projekty spolupráce s [dalšími] internetovými společnostmi a vlastníky médií. Příjmy těchto bezplatně poskytovaných služeb by měly plynout z reklamy a ze zprostředkování přechodu uživatelů na software Adobe Premiere Elements a Adobe Photoshop Elements…“
Dohoda s Photobucket zjevně ukazuje nejen nové možnosti práce se softwarem, ale také zcela nový směr, jak ho používat. Webové technologie střihu a ozvučení videa mají být zpřístupněny v jednoduše použitelném videoeditoru, pohybem myši má jít přidat hudba, efekty, přechody a titulky, nahrávat, střihat či spojovat videoklipy. O možnostech se v tiskové zprávě nic neříká a protože je software v první fázi dostupný k testování pouze uživatelům placené služby Photobucket Pro, nemohli jsme ho vyzkoušet; při zkusmém přístupu zdarma, který jsem si udělal, bylo ovšem znát, že způsob inzerce je dosti agresivní - ostatně posuďte sami.


Větší obrázek.


Všem 35 milionům uživatelů Photobucket má být editace k dispozici na počátku března.

Co se týče technologie, Adobe vše vyřešilo přes aplikaci připravenou ve Flash, která využívá software Adobe Flex. Editor se tedy spouští přímo v prohlížeči na webových stránkách Photobucket, bez časově náročného stahování.

Foto: autor

 

Autor článku