Hlavní navigace

Střípky z Cebitu

5. 3. 2008

Sdílet

Mimořádně zákeřný rootkit podrobně popsala na CeBITu firma F-Secure. Jde o Mebroot, který infikuje Master Boot Record (MBR), první sektor na pevném disku, k němuž PC přistupuje před tím, než nastartuje operační systém.

Mimořádně zákeřný rootkit podrobně popsala firma F-Secure. Jde o Mebroot, který infikuje Master Boot Record (MBR), první sektor na pevném disku, k němuž PC přistupuje před tím, než nastartuje operační systém.

Prototypy zařízení umožňujícího přenášet data po silových rozvodech rychlostí až 400 Mb/s, představily firmy DS2 a Devolo. Jde o dvojnásobek dosavadní rychlosti. Na trhu se nové produkty objeví zřejmě až na konci příštího roku.

OpenScape Unified Communications Server, platformu sjednocených komunikací, nad níž lze provozovat různé aplikace, představila firma Siemens. Novinka podporuje otevřené formáty jako třeba SIP (Session Initiation Protocol) a nabízí jednotnou správu všech komunikačních kanálů. K dispozici bude ve třech verzích - Medium Edition nabízí plnohodnotnou podporu pro až 1000 uživatelů na jeden server a Large Edition pro až 20 000 uživatelů na jeden server. Třetí verze je určen pro hostovaná řešení.

Řešení pro zvýšení výkonu tiskáren a multifunkčních zařízení a zlepšení efektivity na pracovištích představila ve spolupráci Microsoftem, IBM či EMC firma Samsung Electronics. Nová sada služeb zahrnuje řešení pro správu dokumentů a zařízení, která pomáhají společnostem spravovat pracovní toky a tiskové výstupy, bezpečně digitalizovat a přenášet citlivé materiály a vzdáleně spravovat celou flotilu tiskových zařízení, či inteligentní reporting.


Klientský software one-X Mobile, pomocí kterého se z mobilních zařízení od společností Apple, RIM, Palm, Motorola, LG, Nokia, Samsung, Sanyo, Sony Ericsson a dalších stane aktivní koncový bod firemní sítě, představila firma Avaya. V případě iPhonu od Applu uživatelé získají dokonce “osobní dálkový ovladač” firemní komunikace.

Mimořádně zákeřný rootkit objevený už vloni v prosinci, podrobně popsala firma F-Secure. Jde o Mebroot, který infikuje Master Boot Record (MBR), první sektor na pevném disku, k němuž PC přistupuje před tím, než nastartuje operační systém. Pro specializované antivirové programy je tak prakticky neviditelný. Vyhledat lze jej prý jen s bootovatelným CD, na němž je speciální program.

 

Autor článku