Hlavní navigace

Superodolný 5´´ tablet pro nebezpečná prostředí má Panasonic

19. 8. 2015

Sdílet

 Autor: Panasonic
Novinka je určená pro zaměstnance, kteří se pohybují v náročných prostředích, jako je například ropný, plynový, důlní, chemický a farmaceutický průmysl.

Tablety Toughpad FZ-E1 a FZ-X1 se systémy Windows a Android mají certifikát ATEX pro nadzemní používání (zóna 2, pracovní prostor) v potenciálně výbušných prostředích (acetaldehyd, benzín, etylén).

Mezi bezpečnostní prvky, kterými jsou tablety vybaveny, patří dodávání spolu s koženým pouzdrem a antistatickou fólií na displeje zařízení. Integrovaná čtečka čárových kódů 1D/2D byla začleněna do designu a byl přidán výrazný žlutý rámeček, podle kterého zákazníci odliší modely s certifikátem ATEX od standardních 5palcových tabletů Toughpad.

Na místech v zóně 2, kde se stále používá neefektivní pero a papír, pak nový tablet slouží jako bezpečné a použitelné zařízení PDA, zařízení pro hlasové hovory i čtečka čárových kódů -- to vše v jediném zařízení.

Lze je používat k e-mailové a hlasové komunikaci při procházení závodem a k přesnému zadávání dat pracovníky, kteří vykazují výrobní nebo průmyslové procesy.

Čtečku čárových kódů lze použít k registraci inventáře a produktů a funkce integrovaného fotoaparátu jsou vhodné pro rychlé pořízení snímků a videozáznamů, například při mimořádných událostech.

Konkrétně tablety fungují se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld s aktualizací 2, respektive se systémem Android 4.2.2. Osazené jsou čtyřjádrovými procesory Qualcomm Snapdragon, 2 GB paměti RAM a flash úložištěm s kapacitou 32 GB.

Odolný antireflexní kapacitní dotykový displej má rozlišení 1280 × 720, podporuje ovládání 10 prsty a lze jej používat i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště.

Nabízí i podporu LTE/3G pro hlasové a datové služby, micro USB, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, NFC, GPS a  Bluetooth v4.0 (třída 1). Zařízení jsou vybavena také 8MPx zadním fotoaparátem s funkcí automatického ostření, LED diodou a 1,3MPx předním fotoaparátem.

Bazterie má kapacitu 6 200 mAh, která podle testů výrobce poskytuje až 14 hodin nepřetržitého přístupu k datům. Funkce rychlého nabíjení umožňuje nabití na 50 % za přibližně 1 hodinu a plné nabití za přibližně 3 hodiny.

Funkce výměny baterie za provozu umožňuje rychlou výměnu vybité baterie za nabitou bez vypnutí zařízení. Díky tomu lze zařízení používat prakticky nepřetržitě. Doba pohotovostního režimu s jednou baterií činí přibližně 1 000 hodin a doba hovoru 23 hodin.