Hlavní navigace

Surface nyní jako tablet, ale také laptop s ohromnou výdrží

9. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Microsoft
Dnes si dáme ještě jednu novinku od Microsoftu a je to skutečná pecka. Surface 4 je tu a není sám! Představen byl totiž také Surface Book, první notebook od Microsoftu.

Dnes si dáme ještě jednu novinku od Microsoftu a je to skutečná pecka. Surface 4 je tu a není sám! Představen byl totiž také Surface Book, první notebook od Microsoftu.

Nejlevnější Surface 4 bude možné pořídit již za 899 dolarů (u nás to bude i po přepočtu více) a v něm nejnovější procesor Intel Skylake a Windows 10. Tentokrát nebude chybět ani čtečka otisků prstů (pouze v USA...), Cortana, dotykové pero Surface Pen a displej o velikosti 12,3 palců (který je tedy o něco menší než iPad pro, zato se vejde do šasí stejných rozměnrů, jako Surface 3 Pro).

Surface Book LaptopZajímavou vychytávkou dotykového pera, rozlišujícího 1024 úrovní přítlaku je jeho magnet, kterým se „připíná“ k tabletu, snad bude držet i v tašce plné všelijakých věcí. Aby mohl být tento Surface označován jako nejtenčí a nejvýkonnější počítač s procesorem Intel, musel Microsoft sáhnout po ochranném sklu Gorilla Glass o tloušťce 0,4 mm. Uživatelé budou mít k dispozici až 1 TB místa pro všechna svá data a až 16 GB operační paměti. Tablet bude dostupný od 26. října. A ještě něco, procesor je chlazen hybridně, tedy jak mřížkou, tak aktivními větráky. Výkonný procesor je super, ale produkuje taky velké množství tepla, se kterým je třeba něco dělat. Nedalo by se využít nějakým způsobem ve prospěch tabletu?

Co se druhé novinky týče, jedná se o noteobok s displejem o velikosti 13,5 palců, který bude možné koupit za minimálně 1500 dolarů. Jedná se vlastně o tablet Surface s odnímatelnou klávesnicí, uchycenou velmi originálním a vzhledově povedeným způsobem, který Microsoft nazývá „dynamic fulcrum“. Notebook je tedy možné používat také jako tablet. Tělo zařízení je vyrobeno ze slitin hořčíku.

Klávesnice je podsvícená, jednotlivé klávesy mají příjemný zdvih 1,6 mm. Notebook se bude osazovat procesory Intel Core i5 a i7, grafickými kartami Nvidia GeForce GPU s pamětí GDDR5 a je plně kompatibilní s dotykovým perem Surface Pen. Co se konektorů týče, k dispozici budou dva porty USB 3.0 SD slot pro paměťovky. Výdrž na jednu baterii? 12 hodin! To jsme tedy vážně zvědaví.