Hlavní navigace

Surfujte na internetu stabilně. Znáte rozdíly mezi ADSL a DSL?

16. 1. 2021

Sdílet

 Autor: {Proxima Studio} / Shutterstock.com
A víte, na jakého poskytovatele vsadit?

Rychlé a stálé připojení k internetu by mělo být v současné době jakousi samozřejmostí jak v domácnostech, tak i ve firmách. Přesto tomu tak často není. Při výběru poskytovatele připojení k internetu je tedy třeba být velmi obezřetný. My se v následujících řádcích podíváme konkrétně na to, jaké jsou rozdíly mezi ADSL a DSL připojením. Samozřejmě doporučíme také spolehlivého poskytovatele internetu v obou variantách.

ADSL jako jedno z nejrozšířenějších připojení

Jedná se v podstatě o jakési tradiční připojení, a to díky již existující propracované infrastruktuře telefonních sítí. Kabelové připojení k internetu je kvalitativně vyšší, než je tomu v případě wi-fi přenosu. Určitě jde také o ekonomickou variantu, takže váš rozpočet nebude nijak výrazně zatížen. Jinak je třeba poznačit, že asymetrická linka ADSL zajistí maximálně rychlé odesílání dat a bezpečný režim. Průměrná rychlost ADSL připojení se pohybuje kolem 6 Mbit/s.

soutez_casestudy

Stabilní pevný DSL internet

Kdo by nechtěl mít stabilní připojení k internetu zcela bez jakéhokoli sekání a prodlev? Asi každý. Optimální volbou je proto pevné připojení DSL. Jde o rozhraní, jež dokáže zvládnout v podstatě všechno. Dle libosti si můžete stahovat filmy, pracovat, případně se věnovat různým online hrám. Jedná se o neomezené připojení, které je tak stabilní, že jej nerozhodí ani jakékoli výkyvy počasí, déšť a podobně. K připojení postačí pouhý modem. Ten už se postará o roznesení signálu vzduchem prostřednictvím wi-fi.

Kvalitní připojení zajistí specialisté

A na jakého poskytovatele vsadit? Stabilní, rychlý a levný internet zajistí společnost Připojto.cz. právě od těchto specialistů získáte kvalitní připojení za rozumnou cenu. Firma poskytuje internet na 99 % celého území České republiky. Volit můžete mezi ADSL, DSL či VDSL internetovým připojením.

Byl pro vás článek přínosný?