Hlavní navigace

Suunto Core Glacier Gray

28. 4. 2011

Sdílet

Core patří do již několikrát aktualizované řady multifunkčních outdoorových hodinek od renomovaného finského výrobce Suunto. Glacier Gray je jedním z nejnovějších modelů, který se...

Core patří do již několikrát aktualizované řady multifunkčních outdoorových hodinek od renomovaného finského výrobce Suunto. Glacier Gray je jedním z nejnovějších modelů, který se už asi definitivně zbavil dětských nemocí svých předchůdců – nízké kapacity baterie a malé výdrže v extrémních podmínkách, v nichž se sportovci často pohybují.
Suunto Core je zároveň modelovou řadou, která je označována jako tzv. ABC (což je anglická zkratka pro výškoměr, barometr a kompas). Již samotný název Glacier Gray předurčuje hodinky pro široké použití v outdooru. A samozřejmě nejen název.
Pokračujme v duchu výše zmíněné zkratky a začněme výčet bohatých funkcí u výškoměru. Ten lze využít při spoustě sportovních aktivit, od běhu a lyžování přes vysokohorskou turistiku až k horolezectví. Výškoměr má rozsah 500–9000 metrů a je relativně spolehlivý, využívá k výpočtům tlak vzduchu a samozřejmě si s jeho pomocí můžete pořizovat statistiky denního převýšení a výkony pravidelně zlepšovat.
Barometr vám zase přináší určitou formu bezpečí a jistoty. Jeho součástí je totiž Storm Alarm, tedy předpověď bouřky na základě aktuálního tlaku vzduchu. Nemusíte se tak již vázat na nespolehlivé předpovědi počasí a můžete si včas najít úkryt před deštěm. S Glacier Grayem vás tak nepřekvapí ani vrtkavé aprílové počasí.
Ke kompasu, který je další z funkcí, asi netřeba nic dodávat. Snad jen to, že pro úplnou přesnost zobrazuje konkrétní směřování ve stupních a lze si na něm nastavit magnetickou odchylku podle aktuální pozice.
Z ostatních užitečných vlastností se sluší zmínit ještě vodotěsnost udávanou do 10 metrů, což je vhodné jak pro plavání, tak třeba pro šnorchlování, a s trochou odvahy i pro základní potápění. Všechna tlačítka jsou navíc použitelná přímo pod vodou a aktuální hloubku lze kontrolovat pomocí hloubkoměru.
K dispozici je i teploměr, který má rozsah od –20 do +60 stupňů Celsia. Hodinky si také automaticky zapamatují hodnoty až ze sedmi předchozích dnů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku