Hlavní navigace

Své klíčové spotřebitelské bezpečnostní řešení představily AVG, Eset a Symantec

14. 9. 2011

Sdílet

Hned tři významné bezpečnostní firmy představily během tohoto měsíce své antimalwarové produkty. Jde o společnosti AVG, Eset a Symantec.

Zatímco o nové variantě  řešení AVG jsme vás už informovali dříve zde, dnes vám přinášíme podrobnosti o nových produktech Esetu a Symantecu.

 

Eset NOD32 Antivirus 5 a Smart Security 5

Novinky podle výrobce nabízejí  vyspělejší detekční technologii a vícevrstevné bezpečnostní funkce. Mezi nejvýznamnějších 5 funkcí patří Live Grid, ochranná technologie fungující na bázi cloud computingu, nové ovládání přenosných médií (umožňuje detailnější kontrolu externích zařízení), rodičovská kontrola (pouze Smart Security 5), systém ochrany proti vniknutí (HIPS) a konečně Herní režim.

Mimo jiné došlo ke změně u nástroje dříve nazývaného ThreatSense.Net - tento nástroj pracoval na bázi modelu cloudu a sbíral data od uživatelů řešení Esetu z celého světa. Tato technologie se nyní nazývá Live Grid a nabízí optimalizaci skenování na základě seznamu „bezpečných” souborů. Reputace umožňuje zjistit, zda je daný objekt bezpečný či nikoli. Výsledkem je vyšší přesnost při detekci hrozeb a zároveň vyšší rychlost skenování.

Host Intrusion Prevention System (HIPS) nabízí další vrstvu zabezpečení a technologicky zdatným uživatelům umožňuje upravit si chování celého systému a každé jeho části. Uživatel si může definovat pravidla nebo systémový registr, procesy, aplikace a soubory.

Funkce Kontrola externích médií zase uživatele automaticky vyzve, aby nechal zkontrolovat obsah všech flash pamětí (USB, SD), firewire, CD a DVD, takže lze zablokovat konkrétní hrozby, které by se mohly do systému dostat prostřednictvím médií. Uživatel díky této funkci může přenosná média zakázat nebo povolit, a to na základě typu médií, výrobce, velikosti a dalších atributů.

Vedle toho je možné nastavovat nebo blokovat různá povolení pro čtení/zápis nebo jen čtení. Tato omezení lze nastavit pro konkrétního uživatele nebo skupinu uživatelů. Uživatel se může rozhodnout přístup zablokovat a vytvořit si vlastní seznam „povolených” USB zařízení.

Rodičovská kontrola umožňuje blokovat stránky, které mohou obsahovat potenciálně závadný materiál, přičemž lze předem nastavit kategorie stránek, které se mají blokovat. Zároveň lze nastavit „roli” pro každý uživatelský účet, přičemž každý z těchto účtů může mít definován vlastní seznam kategorií, které je možné procházet, anebo které jsou zakázány.

Hráči počítačových her ocení Herní režim, který přejde do tichého režimu a zabrání zobrazovat vyskakovací okna, aby se maximálně šetřil výkon systému.  Díky tomu může hráč hrát nepřerušovaně a plně se soustředit na úkoly, které běží v režimu celé obrazovky.

Základní cena Smart Security 5 činí 1500 Kč/jedno PC a rok (včetně DPH), NOD32 Antivirus 5 je ve stejné konfiguraci o tři stovky levnější.

 

Symantec Norton AntiVirus 2012 a Norton Internet Security 2012

IT_PR_2023

Norton 2012 podle výrobce mimo jiné kombinuje pověst souborů, jejich chování a webovou ochranu. Mezi klíčové bezpečnostních technologie a vylepšení patří:

  • Norton Identity Safe v cloudu – Chrání osobní informace i informace o financích před počítačovými zločinci a udržuje uživatele v bezpečí před podvodnými weby. Nové uživatelské rozhraní zjednodušuje přihlášení a hesla ukládá do cloudu, takže jsou snadno dostupná z libovolného počítače s nainstalovaným Norton Internet Security 2012.
  • Norton Management – Nová webová funkce umožňuje uživatelům spravovat jejich produkty Norton odkudkoliv. Uživatelé mohou vzdáleně přidávat produkty Norton, spravovat nastavení zabezpečení a aktualizace, takže lze snadno kontrolovat zdraví svých zařízení nebo opravu problémů, aniž by musel být osobně.
  • Norton Insight – Bezpečnostní technologie Norton založená na pověsti souborů využívá anonymní zprávy o programech od milionů uživatelů produktů Symantec a automaticky identifikuje a zablokuje i doposud neidentifikovaný škodlivý software.
  • Download Insight – Zkontroluje bezpečnost každého stahovaného souboru ještě před instalací a nově poskytuje i údaje o předpokládané stabilitě aplikace na základě zkušeností milionů uživatelů Symantec.
  • SONAR – Vylepšená technologie SONAR monitoruje spuštěné aplikace a jejich chování. Podezřelé aktivity rychle odhalí a chrání tak před doposud neznámými hrozbami.
  • Propojení produktů Norton  – Snadný přístup z uživatelského rozhraní k Norton Mobile Security Lite, Norton Cybercrime Index, Norton Online Family a bezplatné službě Norton Safe Web, která hodnotí bezpečnost webových stránek.

Doporučená koncová cena včetně DPH pro Norton Internet Security 2012 je 1359 Kč, což zahrnuje bezpečnost na jeden rok až pro 1 počítače. A doporučená koncová cena včetně DPH pro Norton AntiVirus 2012 je 1099 Kč, což zahrnuje bezpečnost na 1 rok pro jeden počítač.

Byl pro vás článek přínosný?