Hlavní navigace

Své nejvýkonnější mobily a tablety představil Samsung

 Autor: Samsung
Pět nových mobilních přístrojů, které zahrnují dva chytré telefony Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra, univerzální tablety k práci i zábavě Tab S7 či S7+ a Galaxy Z Fold2, vylepšený skládací telefon. Současně uvedl na th i chytré hodinky se zdravotními funkcemi Galaxy Watch3 a ergonomická sluchátka Galaxy Buds Live.
Pavel Louda 6. 8. 2020

Sdílet

Chytré telefony řady Galaxy Note20 při práci poslouží jako počítač, při zábavě jako profesionální herní zařízení. Řadu tvoří dva modely: Galaxy Note20 Ultra, určený příznivcům řady Note se zájmem o maximální výkon a produktivitu, a Galaxy Note20 pro širší skupinu uživatelů, kteří chtějí prostě co nejlépe využít čas při práci i zábavě.

Modely řady Galaxy Note20 podle výrobce mění způsob, jakým lidé pracují. Můžete být díky nim maximálně výkonní, ať už jste kdekoli, a vaše produktivita se tak výrazně zvýší. Už od roku 2011 mají uživatelé modelů Note k dispozici dotykové pero S Pen a aplikaci Samsung Notes, které se od té doby neustále vylepšují.

Díky tomu je psaní pohodlné, jako když píšete skutečným perem na papír, a systém přitom samozřejmě nabízí veškeré pokročilé digitální funkce. Tyto základní vlastnosti řady Note se s modely Galaxy Note20 dostávají ještě na podstatně vyšší úroveň, a navíc je najdete i v tabletech Tab S7 a Tab S7+. Díky partnerství Samsungu a Microsoftu navíc Galaxy Note20 velmi dobře spolupracuje s počítači s Windows.

U modelu Galaxy Note20 Ultra k dispozici vynikající displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej se jasem a kontrastem automaticky přizpůsobuje okolnímu prostředí, což prodlužuje výdrž baterie. Telefon navíc podporuje systém rychlého dobíjení – za pouhou půlhodinu se baterie nabije na 50 % maximální kapacity.

Samozřejnmostí je podpora 5G a Wi-Fi 6 s optimalizovanou odezvou pro nejrůznější streamingové služby. O bezpečnost dat i hardwaru se stará systém Knox.

Jako první model Galaxy s technologií UWB nabízí Note20 Ultra funkci Nearby Share, výrazně usnadňující sdílení nejrůznějšího obsahu. Stačí telefon nasměrovat na jiné zařízení Galaxy s UWB a systém Nearby Share automaticky posune jeho majitele na první místo do seznamu lidí, s nimiž lze soubory sdílet.

V budoucnu se tento systém ještě vylepší pomocí technologie rozšířené reality, díky němuž bude možné použít telefon jako digitální klíč pro odemčení chytré domácnosti.

 

 Novinky řady Note20 podle výrobce:

  • Nová verze dotykového pera S Pen Tradiční součást modelů Note, kterou mají v oblibě hlavně milovníci multitaskingu, se ve verzi pro řadu Galaxy Note 20 dočkala několika vylepšení, takže si můžete zapisovat nejrůznější nápady, kdykoli se vám proženou hlavou. Díky větší přesnosti a rychlosti si s modely Galaxy Note20 budete více než kdykoli dříve připadat, jako když píšete opravdovým perem na papír. V režimu Anywhere můžete dotykové pero využít k nesmírně pohodlnému ovládání přístroje, například k návratu na hlavní obrazovku stačí jediné klepnutí.

•           Flexibilnější a užitečnější funkce aplikace Samsung Notes Aplikace Samsung Notes nabízí automatické ukládání a synchronizaci, abyste mohli za jakýchkoli okolností zaznamenávat, upravovat a sdílet svoje nápady, vize či postřehy, ať už používáte telefon, tablet nebo počítač. Nikdy už tak nepřijdete o rozdělanou práci.

Rukou načmárané poznámky se díky aplikaci Samsung Notes promění v krásně čitelný rukopis. Kromě toho můžete snadno komentovat práci kolegů a dalších lidí, protože v Samsung Notes lze upravovat dokumenty v PDF nebo prezentace v programu Microsoft PowerPoint, zvýrazňovat důležité pasáže a přidávat k nim poznámky.

Poznámky lze nahrávat i hlasem a pak stačí klepnout na příslušné slovo v poznámce, abyste se přenesli na dané místo v hlasovém záznamu. A díky novému intuitivnímu systému práce se soubory a složkami můžete všechny záznamy a poznámky udržovat v dokonalém pořádku, abyste cokoli snadno našli.

•           Práce na různých zařízeních Díky vylepšené integraci s  Windows se nyní do svých mobilních aplikací dostanete přímo z počítače s Windows 10. V dalším průběhu roku bude k dispozici funkce, díky níž půjde v počítači spustit a vedle sebe zobrazit několik aplikací najednou.

Na počítači lze vytvářet i zástupce, takže už nebudete muset aplikace nebo fotografie složitě hledat v telefonu. Mnohá data lze snadno sdílet na jednotlivých zařízeních, protože se aplikace Samsung Notes snadno synchronizuje s Microsoft OneNote a Outlookem a poznámky v aplikaci Reminders se synchronizují s Outlookem, seznamem úkolů (To Do) a Teams.

•           S modely Galaxy Note20 si můžete užít oblíbené hry pro Xbox Od 15. září si díky cloudovému beta systému Xbox Game Pass Ultimate v mobilní podobě zahrajete více než stovku oblíbených her původně určených pro Xbox. Patří k nim hity jako Minecraft Dungeons či Gears 5. O vynikající herní zážitky s Galaxy Note20 se dále stará i speciální engine s umělou inteligencí a optimalizovaná zvuková odezva přes Bluetooth, případně dotyková odezva 240 Hz (u modelu Galaxy Note20 Ultra). K výtečnému dojmu přispívá i nejrychlejší procesor v dějinách řady Galaxy a vynikající displej. Prostě špičkové herní zařízení přímo ve vaší kapse.

•           Kamera profesionálních kvalit přímo v telefonu Fotoaparát a kamera s rozlišením 8K, poměrem stran 21:9 a natáčením frekvencí 24 snímků za vteřinu nabízí špičkový obraz a profesionální kvalitu záznamu. V režimu Pro Video si můžete hrát s ostřením, nahráváním zvuku, expozičními hodnotami, světlem, zoomem i natáčením frekvencí 120 snímků za vteřinu v rozlišení Full-HD, takže výsledný film bude vypadat jako ze skutečného studia. Kromě toho lze i využívat různé zdroje zvuku a míchat intenzitu záznamu z interních mikrofonů i externích zdrojů. V kombinaci se sluchátky Galaxy Buds Live tak můžete nahrávat zvuk ve skvělé kvalitě bez ohledu na šum v pozadí.

•           Multitasking s technologií Advanced Samsung DeX Díky technologii Samsung DeX lze Galaxy Note20 poprvé v historii bezdrátově připojit k chytré televizi, kdykoli potřebujete větší obrazovku. Obraz na displeji telefonu a na televizi lze ovládat samostatně, takže třeba můžete mít na velké obrazovce spuštěnou hru nebo video a na telefonu mezitím komunikovat s přáteli.

 

Galaxy Tab S7 a Tab S7+

Dva univerzální tablety Galaxy Tab S7 a Tab S7+ v sobě spojují schopnosti počítačů, flexibilitu tabletů a konektivitu chytrých telefonů. Patří do rodiny modelů Galaxy 5G a jejich majitelé se můžou těšit na bezproblémové videokonference, rychlé stahování a streaming bez sebemenšího zadrhávání.

O výkonse starají výkonný procesor, vylepšený ochranný kryt s klávesnicí (prodává se samostatně) a vylepšené dotykové pero S Pen s podobnými schopnostmi jako u telefonů Galaxy Note20.

Ovšem tablet neslouží jen k práci, ale také k zábavě. Při ní člověk u obou modelů Tab S7 i Tab S7+ ocení špičkový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, takže si lze moci naplno vychutnat hraní na cloudových serverech i streaming filmů a seriálů ve vysokém rozlišení – anebo obojí dohromady, protože ani multitasking nepředstavuje žádný problém.

A pokud potřebujete na práci, hraní nebo tvoření větší prostor, je tu Galaxy Tab S7+ s  displejem Super AMOLED a velkou úhlopříčkou 12,4“ čili 30,4 cm.

Kromě toho oba tablety umožňují snadnou spolupráci s dalšími přístroji. Když není v dosahu Wi-Fi, můžete využít funkce Auto Hotspot a automaticky k 5G tabletu připojit jiné přístroje řady Galaxy. Díky funkci Nearby Share lze bez problémů posílat soubory lidem, kteří jsou vám zrovna nablízku.

Technologie Second Screen umožňuje využít Galaxy Tab S7 nebo S7+ jako druhý monitor počítače Samsung. K vylepšení produktivity slouží i aplikace Samsung Notes, dotykové pero S Pen nebo ochranný kryt s klávesnicí.