Hlavní navigace

Své poplatky za datový roaming snižuje Telefónica, dotkne se to i Česka

15. 1. 2008

Sdílet

Komplexní balíček cenových nabídek, které jejím zákazníkům v Evropě přinesou výrazné snížení nákladů na používání mobilních datových služeb při cestách do zahraničí, představila firma Telefónica.

Komplexní balíček cenových nabídek, které jejím zákazníkům v Evropě přinesou výrazné snížení nákladů na používání mobilních datových služeb při cestách do zahraničí, představila firma Telefónica. Zákazníci ve Španělsku, Velké Británii, Německu, České republice a Irsku budou moci využít více než 40 % snížení cen datového roamingu v porovnání s cenami platnými před listopadem 2007, přičemž náklady na odeslání textové zprávy odkudkoli v rámci Evropské unie klesnou maximálně na 0,32 eur (+ DPH).

Zákazníkům, kteří jezdí na služební cesty a potřebují mít připojení i během pobytu v zahraničí, nabízí roamingový balíček celosvětový přístup k datům za cenu odpovídající 1 euru za megabyte (MB).
Společnost Telefónica také plánuje zvyšovat transparentnost cen za datový roaming a snižovat nebezpečí šoku z vyúčtování, kombinací jednoduchých tarifních plánů a řady nástrojů na sledování využívání služeb. V současnosti uživatelé mobilních laptopů mohou sledovat využívání dat v reálném čase prostřednictvím aplikace Connection Manager.
Nenechte si ujít:
Telefónica O2 vydělala v Česku téměř 50 miliard, pevné linky ji ale dělají starosti

Horké novinky u U:fona, aneb co se mění s novým rokem?

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

Trendy a budoucnost konvergence sítí

T-Mobile rozšiřuje nabídku datových služeb
Všichni roamingoví zákazníci automaticky dostávají textové zprávy s informacemi o cenách volání v EU, navíc mohou získat zdarma informace o datových a SMS cenách v této zóně zavoláním na *134*#.. Zákazníkům společností O2 a Movistar navíc nejsou účtovány pokuty v případě, že jejich telefon zvolí nepreferovanou síť - čímž mizí veškeré obavy ze skrytých poplatků.
Zákazníci společnosti Telefónica O2 Czech Republic, mohou změny v mobilních datových službách při cestách do zahraničí očekávat s nadcházející letní sezónou.

 

Autor článku