Hlavní navigace

Své účty budete moci platit přímo z Gmailu

25. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia
Google údajně pracuje na vývoji nové služby, která by uživatelům umožnila platit jejich účty přímo z jeho webmailu Gmail. Služba možná ponese jméno Pony Express.

Pro použití služby, která je v současné době označovaná jako Pony Express, by uživatelé do Gmailu museli zadat své osobní informace a čísla platebních karet, přičemž tato data by následně byla „ověřena třetí stranou.“

Google chce spolupracovat s firmami, které doručují účty jménem poskytovatelů různých služeb, jakými jsou třeba pojišťovny, operátoři či dodavatelé energií. S informací jako první přišel americký portál Re/code.

Není zatím jasné, zda se služba opravdu bude jmenovat Pony Express, nebo ji Google po jejím spuštění přejmenuje. Podle informací serveru Re/code by měla být spuštěna na konci tohoto roku. Mluvčí Googlu se odmítla k celé věci vyjádřit. Systémy pro elektronické zpracování plateb již poskytuje celá řada firem jako Intuit, Invoicera nebo BillGrid. Služba od Googlu integrovaná přímo do Gmailu by však pro uživatelům usnadnila čas - obzvláště tehdy, pokud se Googlu podaří celý platební proces dostatečně zjednodušit.

Googe by se díky Pony Express dostal k cenným datům, co jeho uživatelé nakupují, což by jistě pobouřilo řadu organizací zabývajících se ochranou soukromí. Na druhou stranu Google již v současné době indexuje zprávy svých uživatelů v Gmailu pro reklamní účely.

skoleni

Navíc by americký gigant Pony Express mohl propojit se svými dalšími službami – zde se jako příklad nabízí třeba jeho nový portál, který umožňuje vyhledávat levné pojištění automobilů. Ten je v současné době dostupný pouze pro občany státu Kalifornie, Google však plánuje jeho rozšíření.

Jasné zatím není ani to, s kým se Google na poskytování Pony Express spojí. Na screenshotech publikovaných portálem Re/code jsou zatím k vidění loga společností Cascadia Financial a GreatFoods. Kromě Gmailu má Pony Express fungovat také v nové aplikaci Google Inbox. Z dostupných informací nelze dovodit, zda Pony Express bude používat platební systém Google Wallet či nikoli.