Hlavní navigace

Svůj systém pro správu identit zásadně přepracovala IBM

4. 1. 2008

Sdílet

Tivoli Identity Manager 5.0 představuje podle výrobce nejrozsáhlejší update v historii tohoto produktu.

Nový bezpečnostní software, který pomůže klientům spravovat přístup uživatelů k citlivým firemním informacím a zjednoduší proces zajištění shody s předpisy, uvedla na trh společnost IBM. Jde o řešení Tivoli Identity Manager 5.0, který podle výrobce vychází při své činnosti z reálných rizik dnešních organizací a pomáhá klientům efektivně spravovat uživatelské účty, přístupová oprávnění a hesla zaměstnanců, dodavatelů a zákazníků od vytvoření až po ukončení vztahu.
Poskytuje také centralizovaný bod správy uživatelů, jejich hesel, pracovních rolí a přístupových práv. Pomáhá tak zajistit, aby byly podnikové a bezpečnostní zásady nastaveny na všech systémech a aplikacích ve společnosti.

Tivoli Identity Manager automatizuje únavný, manuální proces vytváření nových účtů a hesel pro zaměstnance a zákazníky podniku, jímž by se jinak museli zabývat pracovníci IT. Poskytuje uživatelům funkce pro obnovení a synchronizaci vlastních hesel bez jednání s pracovištěm podpory, což šetří čas uživatelům i technické podpoře.
Software také dokáže identifikovat neoprávněné nebo nebezpečné změny, jež by poskytly uživatelům přístup k většímu množství aplikací, než pro svou práci potřebují, odstraňuje nelegitimní přístup a upozorňuje na takové události pověřené vedoucí pracovníky.
Nenechte si ujít:
Idemix bude chránit identitu při nákupech na internetu

Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Správa identit v akci

Rychlokurz: Správa identit

Šifrovací software se dnes stává v organizacích již téměř nutností