Hlavní navigace

Swatch se příští rok chystá na chytré hodinky

1. 9. 2014

Sdílet

 Autor: pcadvisor.co.uk
Někteří předpovídají, že tzv. wearables budou hřebíčkem do rakve pro tradiční výrobce hodinek. Swatch se však evidentně drží hesla „když proti nim nemůžeš bojovat, přidej se k nim“. Jeho chytré hodinky mají na trh přijít příští rok v létě.

Podobně jako u mnoha podobných zařízení se i švýcarský výrobce zaměří hlavně na fitness – hovoří se o krokoměru či počítadle kalorií. Podle Reuters budou tyto a další funkce dostupné prostřednictvím technologie Bluetooth. Swatch je největším výrobcem hodinek na světě, nicméně jeho akci v polsledním roce poklesly o 15 procent. Mnoho expertů si přitom myslí, že za to může očekávání hodinek iWatch od Apple.

Ovšem zatímco Apple evidentně využije hodinky jako nosnou platformu pro svou technologii, Swatch chce jít opačným směrem. Šéf společnosti Nick Hayek vysvětluje, že „naším hlavním sdělením pro zákazníky jsou hodinky... Je problém, pokud produkt definujete jen podle jeho technologií.“

Tento traditionalistický přístup by mohl firmě Swatch pomoci získat konkurenční výhodu na luxusních trzích díky přidání funkcionality chytrých hodinek k mechanicky skvěle zpracovaným švýcarským hodinkám, symbolu statusu jejich uživatele.

Zdroj: IDG News Service