Hlavní navigace

Symantec nabízí hostované zabezpečení koncových bodů

26. 5. 2010

Sdílet

Společnost Symantec oznámila hostované řešení pro zabezpečení koncových bodů Hosted Endpoint Protection.

Tato nová služba založená na cloudu je určená malým a středním organizacím, které chtějí zavést zabezpečení vlastních počítačových systémů bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu. Zákazníci nyní budou moci využít jednoduchost a služby založené na cloudu k ochraně svých přenosných počítačů, stolních počítačů a souborových serverů se systémem Windows.

Symantec Hosted Endpoint Protection je určená k ochraně systémů koncových bodů pomocí jediného řešení, které je spravované z webové konzoly a poskytuje ochranu od koncového bodu až po bránu.

„Podobně jako vzrostla obliba modelu hostovaného zabezpečení zasílání zpráv kvůli jeho snadné správě a zavedení, motivuje organizace také účinná ochrana systémů koncových bodů a nižší složitost, kterou mohou nabídnout služby založené na cloudu,“ řekl Rowan Trollope, Senior Vice President, Symantec Hosted Services.

Analytici předpovídají, že podniky budou vzhledem k rostoucí složitosti hrozeb a mobilitě globálních pracovních sil požadovat vysoce účinná řešení zabezpečení umožňující škálování, upgrady a použití s minimálními nároky na údržbu. Tento požadavek je obzvláště důležitý v případě malých a středních podniků, které mají omezené zdroje a musejí zvládat obrovské množství dalších povinností v oblasti IT. 

skoleni

Správci v tomto případě dostávají v reálném čase výstrahy prostřednictvím zpráv SMS nebo e-mailu a mohou snadno spouštět funkce jako aktualizace LiveUpdate, zobrazovat historii v počítačích a měnit místní nastavení zásad.

Služba Symantec Hosted Endpoint Protection využívá síť Symantec Global Intelligence Network. V rámci služby probíhají automatické aktualizace zabezpečení transparentně prostřednictvím připojení k Internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu bez ohledu na to, zda jsou pracovníci v kanceláři nebo na cestách (i když nejsou přihlášení k podnikové síti VPN).