Hlavní navigace

Symantec posílí bezpečnost, za miliardy dolarů převezme Blue Coat

13. 6. 2016

Sdílet

 Autor: Fotolia © kritchanut
Za téměř pět miliard dolarů v hotovosti kupuje Symantec firmu Blue Coat, která se specializuje na zabezpečení webů. Chce tak rozšířit své portfolio bezpečnostních řešení pro zajištění hladkého přechodu jejích zákazníků na cloud.

Prostřednictvím akvizice bude moci Symantec zkombinovat svůj systém pro monitoring hrozeb s řešeními firmy Blue Coat pro zabezpečení sítí a cloudů, takže bude nově schopný chránit své zákazníky ve velmi širokém spektru – od koncových bodů, přes e-mail, Web, síť až po servery.

Podle Symanteku půjde jeho DLP nasadit i na webové proxy a až na 12 tisíc různých aplikací. Zároveň bude disponovat více než třemi tisíci inženýry či vývojáři a také devíti centry TRC (Threat Response Centers).

Obchod, který by se měl uzavřít na podzim tohoto roku, katapultuje Grega Clarka, současného šéfa firmy Blue Coat, na pozici výkonného ředitele celé skupiny Symantec.

Cloud22

Symantec, který je veřejnosti známý především jako dodavatele antivirových řešení, hledal svého nového šéfa už od dubna letošního roku poté, co jeho dosavadní ředitel Michael Brown oznámil odstoupení z funkce kvůli špatným finančním výsledkům. Prozatímním prezidentem firmy a provozním ředitelem byl poté jmenován Ajei Gopal.

Roční obrat nové kombinované společnosti by se měl pohybovat okolo 4,4 miliardy dolarů, přičemž téměř dvě třetiny by měl tvořit příjem ze systémů určených pro korporátní zabezpečení. V dubnu přitom Symantec uveřejnil výsledky za fiskální rok 2015, kdy jeho obrat klesl o téměř desetinu na 3,6 miliardy dolarů.