Hlavní navigace

Symantec radí rodičům, jak ochránit děti

25. 1. 2008

Sdílet

Počítač připojený k internetu se stal běžnou součástí života dětí, navíc jsou v jejich obsluze často zdatnější než rodiče.

Společnost Symantec spustila nové internetové stránky v českém jazyce, které mají za cíl poskytnout rodinám i jednotlivcům informace o ochraně dětí před počítačovou kriminalitou. Web podle Symtantecu obsahuje rady pro rodiče, kterak chránit děti při pohybu na internetu, jak s nimi o problematice komunikovat a nabízí podrobné informace o jednotlivých hrozbách. Na stránkách lze rovněž stáhnout brožuru se základními radami určenou pro tisk, tak aby ji rodiče i děti mohli mít neustále při sobě.
„V dnešní době se stal počítač připojený k internetu běžnou součástí života dětí, navíc jsou v jejich obsluze často zdatnější než rodiče. Ti zase na druhou stranu disponují díky věku a nabytým zkušenostem větší schopností odlišit špatné od dobrého,“ uvedl Vladimír Špička ze společnosti Symantec ČR&SR. „ Jako lídr oboru počítačové bezpečnosti cítíme za bezpečnost dětí zodpovědnost, a proto jsme se rozhodli ke zprovoznění těchto stránek.“
Stránky Symantec věnované bezpečnosti dětí obsahují rovněž sloupky Marian Merritt, specialistky v oboru bezpečného užívání internetu, články o kybernetické šikaně, bezpečnosti online her, odkazy na partnerské projekty, ale také možnost zaslat dotaz odborníkům Symantec. Stránky se nacházejí na adrese http://www.norton.com/cz/familyresource.