Hlavní navigace

Symantec uvádí Backup Exec 2010 a NetBackup 7

Společnost Symantec ohlásila software Backup Exec 2010. Produkt nabízí integrované technologie deduplikace a archivace dat a nabízí granulární obnovení aplikací Microsoft Exchange, SQL a Active Directory v prostředích VMware a Hyper-V z jednoprůchodové zálohy.
27. 1. 2010

Sdílet

Backup Exec přidává také novou podporu systémů Microsoft Windows 2008 R2, Hyper-V R2, Exchange 2010, Windows 7 a VMware vSphere 4.0.

Podle IDC se každoroční tempo růstu kapacity úložišť pohybuje mezi 48 a 50 %. Tím se zvyšuje množství ohrožených dat a výrazně zpomaluje proces obnovení po havárii. Přibližně 70 % dat je duplicitních a tato data nebyla použita po dobu více než 90 dní. Organizace, které implementují integrované řešení deduplikace a archivace, mohou dosáhnout úspory na nákladech na úložiště.

Backup Exec 2010 nabízí integrovanou technologii deduplikace v klientovi (u zdroje) a na serveru médií a kromě toho se prostřednictvím rozhraní Symantec OpenStorage API integruje s deduplikačními zařízeními třetích stran. Nasazení technologie deduplikace softwaru Backup Exec je podle Symantecu jednoduchý proces o třech krocích, který nevyžaduje další samostatný produkt. Sestává z instalace deduplikačního doplňku, definování umístění deduplikačního úložiště a nasměrování záloh do tohoto úložiště.

V softwaru Backup Exec 2010 jsou také integrované dva nové doplňky pro archivaci umožňující jednotné zálohování a archivaci systémů souborů Windows a prostředí Exchange. Produkt nabízí granulární obnovení pro virtuální aplikace Microsoft z jednoprůchodové zálohy. Tato technologie umožňuje organizacím omezit prostoje obnovováním granulárních dat aplikací Microsoft Exchange, SQL a Active Directory ve virtuálních prostředích VMware vSphere 4.0, VMware ESX nebo Microsoft Hyper-V R2. Správci mohou pak obnovit nebo přesměrovat celou aplikaci nebo rychle obnovit jednotlivé e-maily, poštovní schránky nebo soubory či složky v hostitelském počítači z jediné zálohy systému. 

Celosvětová dostupnost softwaru Backup Exec 2010 je plánována na 1. února 2010. Doporučená cena bude 1 174 dolarů za licenci na server médií a základní údržbu.

Symantec současně představil  NetBackup 7, který podle dodavatele pomůže velkým organizacím efektivněji a spolehlivěji chránit, ukládat a obnovovat informace prostřednictvím jednotné platformy. NetBackup poskytne mj. ochranu virtuálních počítačů, která zvýší rychlost zálohování a obnovení dat ve virtuálních prostředích, a přidá novou replikaci záloh, která umožní rychlé obnovení po havárii.

NetBackup zjednodušuje ochranu dat na virtuálním serveru tím, že standardizuje zálohování systémů Hyper-V a VMware, zvyšuje rychlost zálohování virtuálních prostředí pomocí technologie deduplikace a přírůstkových záloh na úrovni bloku a nabízí efektivní obnovení jednotlivých souborů.