Hlavní navigace

Symantec uvádí Norton Ghost 15, řešení pro zálohování a obnovení

26. 11. 2009

Sdílet

Společnost Symantec oznámila celosvětové uvedení aplikace Norton Ghost 15, řešení zálohování a obnovení počítače. Norton Ghost 15 je kompatibilní s operačním systémem Windows 7 a nyní nabízí podporu disků Blu-ray Disc s kapacitou 25 GB a 50 GB.

Součástí této verze je také nová funkce vytváření bitových kopií bez spuštění operačního systému, která vytváří bitové kopie počítačů bez instalace produktu. Aplikace Norton Ghost kromě toho využívá indikátor ThreatCon k automatickému zálohování počítačů v případě závažné bezpečnostní hrozby.

Aplikace Norton Ghost 15 je určena pro domácí uživatele a malé firmy. Pomocí Norton Ghost je možno obnovit ztracené nebo poškozené soubory v případě selhání systému - i v případě, když nelze spustit operační systém počítače. Umožňuje také zálohování celého systému nebo určitých souborů a složek a pomocí protokolu FTP ukládá body obnovení na místa mimo pracoviště. Aplikace Norton Ghost uživatelům také umožňuje rozhodnout, zda zálohovat systém podle plánu nebo na základě události.

Aplikace Norton Ghost kromě toho pracuje s disky Blu-ray Discs s kapacitou 25 GB a 50 GB a většinou úložných zařízení, včetně externích pevných disků, síťových jednotek a zapisovatelných a přepisovatelných disků CD a DVD. Obsahuje také funkci zálohování za provozu, která uživatelům umožňuje zálohovat počítač bez nutnosti jej nejprve vypnout. Aplikaci Norton Ghost podporuje také nástroj Windows 7 Bitlocker, který poskytuje rozšířenou ochranu dat pomocí šifrování jednotky a kontroly integrity.

Aplikace Norton Ghost 15 nyní obsahuje také technologii vytváření bitových kopií bez spuštění operačního systému, která zálohuje soubory bez instalace produktu a tím šetří čas a peníze uživatelů. Po zakoupení nového počítače mohou uživatelé okamžitě vytvořit bitovou kopii počítače před zavedením jakéhokoli softwaru, takže zůstane nedotčené původní nastavení. Technologie vytváření bitových kopií bez spuštění operačního systému umožňuje také snadné zálohování systému. Stačí spustit prostředí pro obnovení (odlehčená verze operačního systému Windows) z disku Norton Ghost CD a zahájit zálohování.

Cloud22

Služba ThreatCon společnosti Symantec na základě informací ze střediska Symantec Security Response spouští automaticky zálohování souborů, kdykoli ohrožení dosáhne zadané úrovně.