Hlavní navigace

Symantec uvádí Norton Internet Security a Norton AntiVirus 2011

16. 9. 2010

Sdílet

Symantec uvádí aplikaci Norton AntiVirus 2011 a sadu Norton Internet Security 2011. Tým Norton současně spotřebitelům poskytuje bezplatný nástroj Norton Power Eraser určený k vyhledávání a odstraňování falešných antivirových aplikací (scareware).

Některé vlastnosti produktů řady 2011 podle výrobce:

Zabezpečení na základě hodnocení okamžitě kontroluje, kdy a kde programy vznikly, a to pomáhá rychleji identifikovat a blokovat nové nebezpečné programy. Systém hodnocení umožňuje uživatelům také zjistit, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 58 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.

Funkce System Insight 2.0 s novým proaktivním upozorňováním na výkon sleduje všechny spuštěné aplikace a nyní uživatele proaktivně upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač, takže uživatelé mohou provést změny pro zlepšení výkonu.

Funkce Download Insight 2.0 poskytuje ochranu na základě hodnocení. Povolí spuštění každého staženého souboru až poté, co zkontroluje jeho bezpečnost.

Norton Bootable Recovery Tool umožňuje uživatelům softwaru Norton spustit počítač do bezpečného stavu, pokud je systém natolik rozsáhle infikovaný rootkitem nebo jiným škodlivým kódem, že nelze nainstalovat bezpečnostní software nebo řádné spustit počítač.

 

Symantec také nabízí uživatelům bezplatné nástroje bez ohledu na to, jaké řešení zabezpečení používají. Jeden z těchto bezplatných nástrojů je Norton Power Eraser, který slouží k vyhledávání a odstraňování současných nejnovějších hrozeb, včetně falešných antivirů (scareware).

Jedním z bezplatných nástrojů, které nabízí tým Norton, je také webový štít Norton Safe Web Lite. Tento panel nástrojů ke stažení identifikuje rizikové webové stránky dříve, než na ně uživatelé klepnou ve výsledcích hledání. Uživatelé webu Facebook se mohou chránit pomocí nástroje Norton Safe Web for Facebook, který prověřuje aktuální informační kanály na webu Facebook, zda neobsahují rizikové odkazy. Tým Norton nabízí také bezplatný nástroj pro rodiče a děti Norton Online Family.

Doporučená maloobchodní cena Norton Internet Security 2011 je 1 399 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton AntiVirus 2011 je 999 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač.