Hlavní navigace

Symantec uvádí řadu Norton 2010

Společnost Symantec uvádí na trh aplikace Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010. Obě využívají nový model zabezpečení s kódovým označením Quorum, který zajišťuje zjišťování nového škodlivého kódu a podle Symantecu dalece převyšuje tradiční zjišťování založené na signaturách a analýze chování. Společnost Symantec uvádí na trh aplikace Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010. Obě využívají nový model zabezpečení s kódovým označením Quorum, který zajišťuje zjišťování nového škodlivého kódu a podle Symantecu dalece převyšuje tradiční zjišťování založené na signaturách a analýze chování.
7. 10. 2009

Sdílet

Quorum reaguje na největší zbraň počítačových podvodníků, tj. schopnost rychle generovat jedinečné fragmenty škodlivého kódu. V tomto modelu zabezpečení právě naprostá jedinečnost souboru a jeho atributů pomáhá soubor identifikovat jako nový škodlivý kód. Technologie Quorum, vyvíjená více než tři roky, sleduje soubory a aplikace a desítky jejich atributů, jako je stáří, zdroj pro stažení, digitální podpis a rozšířenost. Z atributů je pomocí složitých algoritmů stanovena pověst. Quorum aktualizuje pověst souboru podle toho, jak je distribuován v Internetu a jak se jeho atributy mění. Pověst je obzvláště důležitá u nového souboru, který může být s velkou pravděpodobností hrozbou, kterou tradiční ochrana s velkou pravděpodobností nezjistí.

V produktech Norton 2010 byla podle dodavatele opět věnována velká pozornost výkonu, přestože byla v této verzi přidána také nová důležitá technologie ochrany. Instalace aplikace Norton Internet Security 2010 trvá přibližně jednu minutu a produkt využívá pouze o něco málo více než 10 MB operační paměti. Prověřování aplikací Norton Internet Security 2010 trvá pouze 61 sekund při použití pevného disku a 31 sekund při použití disku SSD.

Skupina technologií Norton Insight v nových produktech 2010 využívá rozsáhlé několik systémů:

Norton Download Insight – Využívá online informační systémy, které k proaktivní ochraně počítače využívají informace o pověsti. Analyzuje a oznamuje bezpečnost nových souborů a aplikací před tím, než je uživatelé nainstalují a spustí.

  • Norton System Insight – Poskytuje funkce a srozumitelné informace o systému, které pomáhají udržovat výkon počítačů. Automatická a vyžádaná optimalizace aplikací oživuje jejich výkon. Výkonové grafy pomáhají určit příčiny zpomalení počítače.

  • Norton Threat Insight – Poskytuje podrobnosti o hrozbách zjištěných v počítači, včetně informací o jejich původu (adresa URL) a prvním kontaktu.

  • Norton Insight Network – Využívá koncept shluků, který zavedla do užívání jedině společnost Symantec. Tato funkce založená na technologii Quorum přispívá k tomu, že zabezpečení založené na shlucích překonává svými schopnostmi tradiční seznamy zakázaných a povolených položek. Určuje úroveň důvěryhodnosti souboru pomocí statistické analýzy atributů souboru, která je založená na miliardách prověření několika milionů počítačů.

SONAR 2 – Technologie zabezpečení na základě analýzy chování druhé generace, která zjišťuje zcela nové hrozby na základě jejich podezřelých akcí bez potřeby tradičních otisků. Využívá údaje o pověsti ze shluku, bran firewall, síťové komunikace (systémy prevence narušení) a atributy souborů, jako je umístění v počítači, informace o původu apod., k rozhodnutí, zda program identifikovat jako hrozbu.

  • Nová ochrana před nevyžádanou poštou (pouze v Norton Internet Security) – Modul blokování nevyžádané pošty i pro podnikové zákazníky .

  • Norton Safe Web (pouze Norton Internet Security) – Služba hodnocení webových serverů, která k výsledkům hledání vyhledávačů Google, Yahoo! a Live.com přidává hodnocení bezpečnosti, která varují uživatele před potenciálně nebezpečnými servery.

  • OnlineFamily.Norton (pouze Norton Internet Security) – Uživatelé aplikace Norton Internet Security 2010 mohou volitelně vyzkoušet odběr nové webové služby OnlineFamily.Norton, která rodičům poskytuje přehled o internetové činnosti jejich dětí.