Hlavní navigace

SYNOLOGY DS216PLAY

5. 1. 2016

Sdílet

 Autor: IDG
Získal ocenění HD World Excellent 2015 za videostreaming ve 4K rozlišení

Ve výbavě domácností se začínají stále častěji objevovat zařízení vybavená displeji s ultravysokým rozlišením – ať už jde o  televize, tablety, notebooky či smar tphony. Vstříc tomuto trendu vychází i výrobce síťových úložišť Synology, který v podobě nového modelu DS216play představil vysoce výkonný dvoudiskový domácí NAS s možností streamování i transkódování videa nejen ve Full HD rozlišení, ale i v rozlišení 4K.

 


On-line konverze videa ve 4K pro zařízení, která nepřehrají jeho výchozí formát, je podporována přímo na úrovni hardwaru, jehož základem jsou dvoujádrový procesor s  taktem 1,5 GH z, matematický koprocesor a  1 GB DDR3 operační paměti. Pro přehrávání na koncových zařízeních (s Androidem, iOS a Windows) je k dispozici aplikace DS video, ovšem podporováno je i  běžné streamování přes DLNA (opět do rozlišení 4K), vhodné pro smart TV a běžné multimediální přehrávače.

 


Operačním systémem úložiště je osvědčený DiskStation Manager, který v aktuálně připravované verzi 6 obsahuje zásadně přepracovanou aplikaci Video Station na správu sbírky filmů a seriálů, jež zároveň zajišťuje konverzi a streamování videa do koncových zařízení.

special_kyberutoky

 

Cena 6 000 korun (bez DPH a disků)
www.synology.cz