Hlavní navigace

Tablet Eve V

 Autor: Eve
O tabletu Eve V jsme již psali, jedná se finský startup, který se podařilo nastartovat z velké části hlavně díky (finanční) podpoře z Číny.
Adam Kencki 4. 12. 2017

Sdílet

O tabletu Eve V jsme již psali, jedná se finský startup, který se podařilo nastartovat z velké části hlavně díky (finanční) podpoře z Číny.

Bez Číny bychom neměli iPhony ani PlayStationy, to si můžeme být jistí. Zakladatel společnosti Eve Tech Oy, Konstantinos Karatsevidis, si sedl s redaktory časopisu Forbes a povídali si o tom, jak se poktal s Mikko Malhonenem, jak plánovali vyrábět tablety v Číně a prodávat je v Evropě a o dalších věcech.

Původně si mysleli, že budou vyrábět robotické vysavače nebo smartphony, ale nakonec se rozhodli pro tablety. Rovnou se rozhodli, že půjde o konkurenci pro iPad, protože mladí jej vnímali jako nejvíc cool. Dvojice použila svoje úspory a půjčky, vydala se do Číny, aby výrobu tabletů nastartovala. Za několik týdnů bylo hotovo a první model, Eve T1, byl v Evropě k dostání za 150 euro.

Prodalo se jich několik tisíc. Zajímavé je, co se stalo potom. Zakladatelé společnosti se později všech majitelů tabletu T1 skrze sociální sítě zeptali, co by na tabletu vylepšili. Chvíli to vypadalo, že vznikne levný laptop, ale to se nestalo.

Následoval meeting v Hong Kongu, ke kterému se přidali vývojáři Microsoftu, kteří týmu představili výrobní průmysl. Díky Microsoftu se Eve Techu podařilo dát dohromady solidní dodavatele hardwaru. V roce 2015 měla komunita kolem vývoje tabletu přes 6000 členů a výsledkem je tablet Eve V, který se prodává a je k dostání v několika konfiguracích.

Tablet je vybaven dvěma konektory USB A a USB C, nechybí Thunderbolt, jack pro sluchátka a microSD slot. Design tabletu si vzala na starost švédská společnost Design AB. Nakonec došlo ke zpoždění, protože bylo nutné vyměnit displej, tak, aby více odpovídal displeji, kterým je vybaven Surface Pro.

Table Eve V je k dostání už za 800 dolarů. V této konfiguraci nabízí procesor Intel M3, 8 GB RAM a 128 GB paměti, ale k dostání je také ostrá verze s procesorem Intel Core i7 a 1 TB místa. Ta vás vyjde na 2000 dolarů. Dvě varianty, druhá a čtvrtá (podle výkonu a kapacity paměti) jsou již vyprodány a to je tablet k dostání od dnešního dne! O tablet má již nyní zájem na 70 000 lidí. Zdá se, že má Eve docela solidně našlápnuto.